30 Ապրիլ 2026 - 13:20 AMT
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար և առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը, պատասխանել այն հարցին, թե ում հետ է մասնակցելու ընտրություններին, եթե իր բոլոր թիմակիցներին կալանավորեն, ասել է, որ իրենք ավելի շատ են:
«Վերջը կգնան (ՀՀ իշխանություններին նկատի ունի – խմբ․) իրենց թիմակիցներին էլ կկալանավորեն։ Իրենք ավելի քիչ են, քան մենք։ Հետևաբար մենք ամեն դեպքում կհաղթենք»,- ասել է Կարապետյանը, որը ոստիկանության ուղեկցությամբ ներկայացել էր դատարան, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Հարցին՝ արդյոք Ռուսաստանում և Ֆրանսիայում ունի խնդիրներ կամ կանգնած է հնարավոր սնանկացման առաջ, նա արձագանքել է ծիծաղով՝ հավելելով, որ նման պնդումները վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի երևակայության արդյունք են և չպետք է լուրջ ընդունվեն։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության Երևանի գրասենյակի 3 անդամ այժմ կալանավորված է, Արտաշատի գրասենյակի 5 անդամ էլ տնային կալանքի տակ է։ Ըստ իրավապահ համակարգի, այս անձինք փորձել են քողարկված ընտրակաշառք բաժանել՝ ընտրություններին իրենց օգտին քվեարկելու համար։

Лидер партии «Сильная Армения» и кандидат в премьер-министры на предстоящих парламентских выборах Самвел Карапетян заявил, что даже если все его соратники будут арестованы, их сторонников больше, чем у властей.
Отвечая на вопрос о том, с кем он будет участвовать в выборах, если его команда окажется под арестом, Карапетян сказал: «В конце концов они (имея в виду власти Армении) дойдут до того, что арестуют и своих. Их меньше, чем нас. Следовательно, мы в любом случае победим», — сообщает «Sputnik Армения».
Он сделал это заявление, прибыв в суд в сопровождении полиции.
На вопрос о возможных проблемах в России и Франции или угрозе банкротства он отреагировал смехом, добавив, что подобные утверждения являются плодом воображения премьер-министра Николa Пашинянa и не заслуживают серьезного отношения.
В настоящее время трое сотрудников ереванского офиса партии «Сильная Армения» арестованы, еще пять сотрудников артшатского офиса находятся под домашним арестом. По данным правоохранительных органов, эти лица пытались раздавать замаскированные избирательные взятки с целью обеспечить голосование в свою пользу.