4 Մայիս 2026 - 08:48 AMT
Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովում ունեցած ելույթում նշել է՝ «կարելի է ասել, որ այսօր Հայաստանը Եվրոպայի սիրտն է»:
Նա նշել է, որ Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովի ընթացքում միավորվել են այն հարցերը, որոնք Հայաստանի համար ունեն ազգային նշանակություն, ինչպես նաև եվրոպական լայն օրակարգին վերաբերող թեմաները, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Հիմնական քննարկումներն ու ուղղությունները լինելու են հիբրիդային վտանգները և ժողովրդավարական դիմակայունությունը, հաղորդակցությունը, կանաչ փոխակերպումը և էներգետիկան»,-ասել է նա։

4 Май 2026 - 09:14 AMT
Заместитель министра иностранных дел Ваган Костанян, выступая на 8-м саммите Европейского политического сообщества, заявил, что «можно сказать, что сегодня Армения — сердце Европы».
Он отметил, что в ходе саммита объединились вопросы, имеющие национальное значение для Армении, а также темы, относящиеся к широкой европейской повестке, сообщает «Aysor.am ».
«Основные обсуждения и направления будут посвящены гибридным угрозам и демократической устойчивости, коммуникациям, зеленой трансформации и энергетике», — сказал он.