5 Մայիս 2026 - 06:41 AMT
Հիանալի էր լինել Երևանում, հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն X-ի իր միկրոբլոգում՝ անդրադառնալով Երևանում անցկացված Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովին:
Նա կարևորել է համատեղ աշխատանքը բարդ անվտանգային միջավայրում:
«Հիանալի էր լինել Երևանում՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովին, որն անցավ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նախագահությամբ:
Ավելի բարդ անվտանգային միջավայրում համատեղ աշխատանքն ավելի կարևոր է, քան երբևէ՝ մեր հասարակություններն ավելի ուժեղ և անվտանգ դարձնելու համար։ ՆԱՏՕ-ն շարունակում է առանցքային դեր խաղալ որպես դաշնակիցների անվտանգության անկյունաքար»,- գրել է Ռյուտեն։
Մարկ Ռյուտեն ավելի վաղ հանդիպում է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, քննարկել համագործակցությանն առնչվող հարցեր։

NATO Secretary General Mark Rutte said it was “excellent to be in Yerevan,” commenting on the 8th European Political Community summit held in the Armenian capital.
He emphasized the importance of joint efforts in an increasingly complex security environment.
“It was excellent to be in Yerevan at the 8th European Political Community summit, hosted by Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
In a more challenging security environment, working together is more important than ever to make our societies stronger and safer. NATO continues to play a key role as the cornerstone of allied security,” Rutte wrote on his X microblog.
Earlier, Rutte met with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan to discuss issues related to cooperation.