6 Մայիս 2026 - 07:54 AMT
«Երևանյան երկխոսություն» միջազգային համաժողովի շրջանակում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և Սերբիայի ԱԳ նախարար Մարկո Ջուրիչը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային զարգացումների շուրջ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում երկկողմ համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։
Գոհունակություն է հայտնվել երկու երկրների մայրաքաղաքներում դիվանագիտական ներկայության ընդլայնման առնչությամբ, և ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն՝ հետագա այցերի միջոցով շարունակել զարգացնել երկուստեք շահավետ քաղաքական երկխոսությունը։

6 Май 2026 - 08:16 AMT
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и глава МИД Сербии Марко Джурич в рамках международного форума «Ереванский диалог» обменялись мнениями по региональным и международным вопросам.
В ходе встречи стороны обсудили возможности расширения двустороннего сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес.
Было также выражено удовлетворение расширением дипломатического присутствия в столицах двух стран. Стороны договорились продолжить развитие взаимовыгодного политического диалога посредством будущих визитов.