Մայիսի 5-ին Վարշավայում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպում է ունեցել Սլովակիայի փոխվարչապետ, պաշտպանության նախարար Ռոբերտ Կալինյակի հետ: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համագործակցությանն առաջիկայում գործնական ընթացք հաղորդելու վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկել ենք պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Սլովակիա համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, անդրադարձել փոխգործակցության հեռանկարներին:
Երկուստեք կարևորել ենք ռազմական կրթության, մասնագիտական փորձի փոխանակման, վարժանքների և ռազմատեխնիկական համագործակցության ուղղությունները։
Մայիսի 6-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Վարշավայում մասնակցել է պաշտպանության և անվտանգության հարցերին նվիրված «Defence24 Days» համաժողովի բացման պաշտոնական արարողությանը։

Министр обороны Армении Сурен Папикян 5 мая в Варшаве встретился с вице-премьером и министром обороны Словакии Робертом Калиняком.
Стороны договорились в ближайшее время придать практический характер двустороннему сотрудничеству в оборонной сфере.
В ходе встречи обсуждались вопросы армяно-словацкого взаимодействия в области обороны, а также перспективы дальнейшего сотрудничества.
Обе стороны подчеркнули важность военного образования, обмена профессиональным опытом, проведения учений и военно-технического сотрудничества.
6 мая министр обороны Армении Сурен Папикян принял участие в официальной церемонии открытия посвященного вопросам обороны и безопасности форума Defence24 Days в Варшаве.