ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Բելգիայի Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Պետեր դը Ռուվերի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպմանը ողջունել է նրանց այցը Հայաստան և գոհունակությամբ ընդգծել Հայաստան-Բելգիա երկկողմ հարաբերությունների զարգացման դրական դինամիկան։
Պետեր դը Ռուվերը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել, որ ուրախ է Հայաստանի համար այս պատմական ժամանակահատվածում գտնվել Երևանում։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Բելգիա երկկողմ հարաբերությունների, Հայաստան-ԵՄ անդրանիկ գագաթնաժողովի ու դրա արդյունքների, ինչպես նաև Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի և դրա արդյունքում ստեղծվող տնտեսական լայն հնարավորությունների շուրջ։

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял делегацию во главе с председателем Палаты представителей Королевства Бельгия Петером де Ровером и подчеркнул позитивную динамику развития армяно-бельгийских отношений.
Петер де Ровер поблагодарил за теплый прием и отметил, что рад находиться в Ереване в этот исторический для Армении период.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по вопросам двусторонних отношений Армения-Бельгия, итогов первого саммита Армения-ЕС, а также армяно-азербайджанского мирного процесса и возникающих в его результате широких экономических возможностей.