7 Մայիս 2026 - 08:58 AMT
ԱԺ-ում «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը հայտարարել է, որ իշխանությունները փորձում են 44-օրյա պատերազմի հիմնական պատասխանատվությունը դնել միայն բանակի վրա։
«Թռնեք վերև, իջնեք ցած՝ Արցախի անկման համար պատասխանատու է այսօրվա իշխանությունը»,- ընդգծել է Օհանյանը, հայտնում է Aysor.am-ը:
Օհանյանի խոսքով՝ պատասխանատվությունը կրում են իշխանության բոլոր թևերը։
«Բանակը, հատկապես, Արցախի պաշտպանության բանակն իր առջև դրված խնդիրը գոնե մեկ ամիս անընդմեջ հերոսաբար կատարել է ու հիմնական պրոբելմն այն է եղել, որ ռազմաքաղաքական որոշումները չեն կարողացել ճիշտ ընթացք ստանալ ու փակել ճեղքման ճանապարհը, որով հակառակորդը կարողացել է առաջխաղացում ունենալ»,- ընդգծել է Օհանյանը։
Նրա գնահատմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է պատասխանատվություն կրի, քանի որ խրախուսել է նահանջի ճանապարհը։

7 Май 2026 - 10:25 AMT
Руководитель парламентской фракции «Армения», бывший министр обороны Сейран Оганян заявил, что власти пытаются возложить основную ответственность за 44-дневную войну исключительно на армию.
«Хоть взлетите вверх, хоть спуститесь вниз — за падение Арцаха ответственна нынешняя власть», — подчеркнул Оганян, сообщает «Aysor.am ».
По словам Оганяна, ответственность несут все ветви власти.
«Армия, особенно Армия обороны Арцаха, как минимум месяц подряд героически выполняла поставленную перед ней задачу, а главная проблема заключалась в том, что военно-политические решения не смогли получить правильное развитие и перекрыть путь прорыва, по которому противник сумел продвинуться вперед», — отметил Оганян.