Մեկնարկել է հունիսի 7-ին անցկացվելիք խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավը։ Ընտրություններին մասնակցելու նպատակով Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը գրանցել է 19 քաղաքական ուժ։
Քաղաքական ուժերի մի մասն արդեն հրապարակել է մայիսի 8-ի քարոզարշավային միջոցառումների ժամանակացույցը, հայտնում է Արմենպրեսը:
Մասնավորապես, ժամը 10:00-ին «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը քարոզարշավը կմեկնարկի Ազգային ժողովի շենքի առջև, որտեղ նախատեսվում է կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանի ճեպազրույցը։ Երեկոյան՝ ժամը 19։00-ին, Հաղթանակի զբոսայգում՝ Մայր Հայաստան հուշարձանի մոտ, կանցկացվի օրվա հիմնական ամփոփիչ միջոցառումը։
Ժամը 11:00-ին «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության գրասենյակից՝ Բաղրամյան 1 հասցեից, կուսակցության ներկայացուցիչները կմեկնեն Երասխ, որտեղից էլ կմեկնարկի նրանց քարոզարշավը։
Գոշավանքում ժամը 11:00-ին կմեկնարկի «Միասնության թևեր» կուսակցության նախընտրական քարոզարշավը։ Կուսակցության ներկայացուցիչները կլինեն նաև Իջևանում և հարակից Աչաջուր ու Ազատամուտ գյուղերում։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը մայիսի 8-ին և 9-ին քարոզարշավ կանցկացնի Սյունիքի մարզում։ Կուսակցության ներկայացուցիչները մայիսի 8-ին ժամը 10։00-ին կլինեն Գորայքում, 11։00-ին՝ Անգեղակոթում, 12։00-ին՝ Բռնակոթում, 12։40-ին՝ Սիսիանում, 15։00-ին՝ Կոռնիձորում, 15։50-ին՝ Տեղում, 16։50-ին՝ Խնձորեսկում, 18։00-ին՝ Գորիսում, իսկ 19։30-ին՝ Շինուհայրում։
Մայիսի 9-ին ժամը 12։00-ին ՔՊ ներկայացուցիչները կլինեն Ագարակում, 14։00-ին՝ Մեղրիում, 16։40-ին՝ Քաջարանում, 18։10-ին՝ Կապանում։ Ժամը 19։30-ին Կապանի Գ․ Նժդեհի հրապարակում նախատեսվել է մեծ հավաք։
Ռեֆորմիստների կուսակցությունը քարոզարշավը կսկսի նախընտրական ծրագրի պաշտոնական ներկայացմամբ։
Ազգային-ժողովրդավարական բևեռը ևս քարոզարշավը կմեկնարկի Ազգային ժողովի շենքի դիմաց՝ մամուլի ասուլիսի ձևաչափով։
«Հայաստան» դաշինքը քարոզարշավը կսկսի ժամը 18:00-ից՝ Էջմիածնի «Անմար կրակի» հրապարակից։
«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը քարոզարշավը կմեկնարկի ժամը 14:30-ին Երևանի Հանրապետության 56/1 հասցեից։
Նախընտրական քարոզարշավը կշարունակվի մինչև հունիսի 5-ը։ Հունիսի 6-ը կլինի լռության օր, իսկ հունիսի 7-ին կանցկացվեն ընտրությունները։

The campaign for the parliamentary elections scheduled for June 7 has officially started. The Central Electoral Commission has registered 19 political forces to take part in the elections.
Several parties have already released schedules for campaign events planned for May 8, according to Armenpress.
At 10:00 a.m., the Strong Armenia party will launch its campaign in front of the National Assembly building, where party council member Narek Karapetyan is expected to hold a briefing. The party’s main event of the day will take place at 7:00 p.m. near the Mother Armenia monument in Victory Park.
At 11:00 a.m., representatives of the Bright Armenia party will depart from the party office at 1 Baghramyan Avenue for Yeraskh, where their campaign will begin.
The Wings of Unity party will launch its campaign at 11:00 a.m. in Goshavank. Party representatives will also visit Ijevan and the nearby villages of Achajur and Azatamut.
The Reformists Party will begin its campaign with the official presentation of its election platform.
The National Democratic Alliance will also launch its campaign in front of the National Assembly building in the format of a press conference.
The Hayastan alliance will begin campaigning at 6:00 p.m. in Echmiadzin’s Eternal Flame Square.
The Against Everyone party will launch its campaign at 2:30 p.m. from 56/1 Republic Street in Yerevan.
The pre-election campaign will continue until June 5. June 6 will be observed as a day of silence, and voting will take place on June 7.