8 Մայիս 2026 - 09:34 AMT
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Բալահովիտի շտաբի պետ Գևորգ Սարգյանի հետ կապված միջադեպով 4-րդ անձին է մեղադրանք ներկայացվել։
Քննչական կոմիտեից մեղադրյալի անունը չեն հայտնել, սակայն նշել են, որ նա մեղադրվում է սպանության փորձին օժանդակելու համար, միջնորդություն է ներկայացվել նրան կալանավորելու վերաբերյալ, որը բավարարվել է, հայտնում է Factor․am-ը:
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով, մեղադրյալի անունը Հրաչյա Ստեփանյանն է։ Հայտնի է նաև, որ գործով անցնող մյուս երեք անձինք Հայաստան են եկել Բելառուսից, իսկ կալանավորված Հրաչյա Ստեփանյանի վերաբերյալ այս պահին այլ տեղեկություններ չեն հաղորդվել։
Օրեր առաջ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Բալահովիտի շտաբի պետ Գևորգ Սարգյանի հետ կապված միջադեպ է տեղի ունեցել։ Այն պահին, երբ նա դուրս է եկել ավտոլվացման կետից և սկսել է մեքենան վարել, մեկ այլ մեքենա հարևանությամբ կանգառ է արել, դրա մեջ գտնվող անձը, պատուհանի ապակին իջեցրելով, բղավել է ու երկու անգամ կրակել է օդ։ ՔԿ-ից հայտնել էին, որ դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել սպանության փորձի հատկանիշներով։

По делу, связанному с инцидентом вокруг руководителя штаба партии «Гражданский договор» в Балаовите Геворга Саргсяна, предъявлено обвинение четвертому фигуранту.
В Следственном комитете не раскрыли имя обвиняемого, однако сообщили, что ему вменяется содействие покушению на убийство. Ходатайство о его аресте было подано и удовлетворено, сообщает «Factor.am ».
По сведениям издания, обвиняемым является Грачья Степанян. Также известно, что трое других фигурантов дела прибыли в Армению из Белоруссии. О задержанном Степаняне на данный момент дополнительная информация не приводится.
Несколько дней назад произошел инцидент, связанный с руководителем штаба партии «Гражданский договор» в Балаовите Геворгом Саргсяном. Когда он вышел из автомойки и начал движение на автомобиле, рядом остановилась другая машина. Находившийся в ней человек опустил стекло, выкрикнул что-то и дважды выстрелил в воздух. В Следственном комитете ранее сообщили, что по факту произошедшего возбуждено уголовное производство по признакам покушения на убийство.