8 Մայիս 2026 - 10:40 AMT
ՀՀԿ-ն իր ամբողջ պոտենցիալն ու կարողությունը դնելու է ապահովելու հավաքական ընդդիմության հաջողությունը, հայտարարել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ անդրադառնալով մեկնարկած քարոզարշավին:
«ՀՀԿ-ի՝ ընտրություններին չմասնակցելու որոշումը պետք է դիտարկել այս շրջանակներում։ ՀՀԿ-ն իր մասով անելու է առավելագույնը։ Հավաստիացնում եմ, շատ ու շատ հարցերում մենք այսօր աշխատում ենք շատ ընդդիմադիր ուժերի հետ. ով, որտեղ ունի մեր կարիքը, որ մարզում, բնակավայրում տեսնում են, որ ՀՀԿ-ն կարող է աջակցել խոսքով, ներկայությամբ, նպաստել ընդհանուր հաջողությանը, ՀՀԿ-ն այդ ուժերին օգնում է »,- ընդգծել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Աբրահամյանը նշել է նաև, որ 34 տարի առաջ այս օրերին սկսվեց Շուշիի հաղթական օպերացիան:
«Այն հստակ ուղերձ էր հայ ժողովրդից աշխարհին առ այն, որ հայը վախկոտ, պարտվող չէ, նվիրյալների առաջնորդության պարագայում հայը մշտապես հաղթել է»,- ասել է նա:
Ըստ նրա, որքան էլ այսօրվա իշխանությունը փորձում է հասարակությանը համոզել, որ հայը հաղթելու հնարավորություն չունի, և իր զիջողականությունն ու պարտվողականությունը դրանով է պայմանավորված, հայ ժողովրդի պատմության բազմաթիվ դրվագներ ցույց են տվել հայ ժողովրդի պայքարի ոգին և կամքը՝ իր բնօրրանում ապրելու և իր ազատության համար ճակատամարտելու նպատակով։

8 May 2026 - 12:37 AMT
The Republican Party of Armenia (RPA) will devote all its potential and capabilities to ensuring the success of the collective opposition, I Have Honor faction lawmaker Tigran Abrahamyan said while commenting on the launch of the election campaign.
“The RPA’s decision not to participate in the elections should be viewed in this context. The Republican Party will do its utmost. I assure you that on many issues today we are working with numerous opposition forces. Wherever our support is needed, in whichever region or community they believe the RPA can help through its words, presence or contribution to overall success, the party is assisting those forces,” he stressed, according to Panorama.am .
Abrahamyan also noted that 34 years ago these days marked the beginning of the victorious operation to liberate Shushi.
“It was a clear message from the Armenian people to the world that Armenians are neither cowardly nor doomed to defeat, and under the leadership of devoted figures Armenians have always prevailed,” he said.
According to him, despite attempts by the current authorities to convince society that Armenians have no chance of victory and that their policy of concessions and defeatism stems from that belief, many episodes in Armenian history have demonstrated the people’s spirit of resistance and determination to live in their homeland and fight for their freedom.