«Քրիստոնեա-ժողովրդավարական» կուսակցությունը նախընտրական քարոզարշավը սկսել է Խոր Վիրապ այցով՝ կուսակցության առաջնորդ Լևոն Շիրինյանի մասնակցությամբ։
Նա հայտարարել է, որ պետք է քաղաքականապես ջախջախել «ռուսական հայրենադավ սեգմենտը», հայտնում է Factor.am-ը:
«Ձեռնոցը նետված է, և հայությունը մխրճվում է երկրի անկախության ամրապնդման ու իր վերածննդի խորհրդարանական անզիջում պայքարի հորձանուտ։ Միակ ելքը ռուսական հայրենադավ սեգմենտի քաղաքական ջախջախման մեջ է։ Կիրիենկոյի ենթակայության տակ գործող հայկական քրեական օլիգարխիան ՀՀ Ազգային ժողող չպիտի անցնի»,- նշել է Շիրինյանը։

Христианско-демократическая партия начала предвыборную кампанию с визита в Хор Вирап при участии лидера партии Левона Шириняна.
Он заявил о необходимости политически «разгромить российский предательский сегмент», сообщает «Factor.am ».
«Перчатка брошена, и армянство погружается в водоворот бескомпромиссной парламентской борьбы за укрепление независимости страны и собственное возрождение. Единственный выход заключается в политическом разгроме российского предательского сегмента. Армянская криминально-олигархическая система, действующая под контролем Кириенко, не должна пройти в Национальное собрание Республики Армения», — заявил Ширинян.