Եթե հայությունը միասնական լինի, բոլոր խնդիրները հնարավոր կլինի լուծել, հայտարարել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը Աբովյանում նախընտրական հավաքի ժամանակ:
«Ես կառուցում եմ Հիսուս Քրիստոսի արձանը՝ ի ցույց աշխարհի, ազգային վերածննդի, ներքին համերաշխության նշան, որ մենք ամբողջ աշխարհի հայությամբ միասնական լինենք, մի կողմ դնենք ներքին թշնամանքն ու ատելությունը, համախմբված լինենք»,- ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Ծառուկյանը նշել է, որ արձանը դեռևս չբացված՝ Աբովյանում և հարակից տարածքներում հողերի արժեքը տասնապատիկ աճել է և շարունակելու է աճել։
«Մեր Աբովյանը ավելի մեծ ճանաչում է ունենալու աշխարհի մակարդակով։ Էլ չեն ասելու Բրազիլիա, ասելու են Աբովյան, Կոտայք, Հայաստան, ամենահզոր, կարող Քրիստոսի արձանը»,- ասել է Ծառուկյանը։
Նրա համոզմամբ` անհնարին որևէ բան չկա երկիրը զարգացման ուղով տանելու համար, իսկ այդ նպատակին հասնել հնարավոր է գիտելիքի և բանիմաց մարդկանց շնորհիվ, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
«Պատրաստվեք լավ փոփոխությունների։ Ինչ ասել եմ, 10 անգամ շատն անելու եմ։ Կա լավ թիմ, կա կարողություն, կարճ ժամկետում կանենք ամեն ինչ։ Մենք ունենք հնարավորություններ, կապեր, որ կարողանանք առաջ տանել մեր ծրագրերը»,– հայտարարել է Ծառուկյանը։
Նրա խոսքով` իրենց համար առաջնահերթությունը երաշխավորված խաղաղության ապահովումն է։
«Մենք ամեն ինչ պետք է անենք, որ հունիսի 7–ին հնչի մեր ազգային վերածննդի առաջին զանգը. պետք է մարդկանց համար աշխատատեղ ստեղծենք, որ նրանց դեմքին ժպիտ գա»,– ընդգծեց ԲՀԿ առաջնորդը։
Ծառուկյանը հանրահավաքի ժամանակ խոստացել է նաև ընտրություններում հաղթելու դեպքում բարելավել բիզնես միջավայրը, զարգացնել ՓՄՁ–ները, իրականացնել սոցիալ–տնտեսական և զբոսաշրջային լայնածավալ նախագծեր:

If Armenians remain united, all national problems can be resolved, Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan said during an election rally in Abovyan.
“I am building the statue of Jesus Christ as a message to the world, a symbol of national revival and internal unity, so Armenians across the globe stand together, put aside hostility and hatred, and remain united,” he said, according to Panorama.am.
Tsarukyan noted that even before the monument’s opening, land prices in Abovyan and nearby areas had already increased tenfold and would continue rising.
“Our Abovyan will gain even greater international recognition. People will no longer say Brazil, they will say Abovyan, Kotayk, Armenia — home to the most powerful and magnificent statue of Christ,” Tsarukyan said.
According to him, nothing is impossible when it comes to putting the country on a path of development, especially through knowledge and capable professionals, Sputnik Armenia reported.
“Prepare for positive changes. I will do ten times more than I promised. We have a strong team and the ability to achieve everything quickly. We have the opportunities and connections needed to advance our programs,” Tsarukyan stated.
He added that ensuring guaranteed peace remains his team’s top priority.
“We must do everything so that on June 7 the first bell of our national revival rings. We need to create jobs so people can smile again,” the Prosperous Armenia leader stressed.
During the rally, Tsarukyan also promised that, if victorious in the elections, he would improve the business climate, support small and medium-sized enterprises, and launch major socio-economic and tourism projects.
The election campaign, which began on May 8, will continue until June 5. June 6 will be a day of silence, while the elections will take place on June 7.