Եթե հայությունը միասնական լինի, բոլոր խնդիրները հնարավոր կլինի լուծել, հայտարարել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը Աբովյանում նախընտրական հավաքի ժամանակ:
«Ես կառուցում եմ Հիսուս Քրիստոսի արձանը՝ ի ցույց աշխարհի, ազգային վերածննդի, ներքին համերաշխության նշան, որ մենք ամբողջ աշխարհի հայությամբ միասնական լինենք, մի կողմ դնենք ներքին թշնամանքն ու ատելությունը, համախմբված լինենք»,- ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Ծառուկյանը նշել է, որ արձանը դեռևս չբացված՝ Աբովյանում և հարակից տարածքներում հողերի արժեքը տասնապատիկ աճել է և շարունակելու է աճել։
«Մեր Աբովյանը ավելի մեծ ճանաչում է ունենալու աշխարհի մակարդակով։ Էլ չեն ասելու Բրազիլիա, ասելու են Աբովյան, Կոտայք, Հայաստան, ամենահզոր, կարող Քրիստոսի արձանը»,- ասել է Ծառուկյանը։
Նրա համոզմամբ` անհնարին որևէ բան չկա երկիրը զարգացման ուղով տանելու համար, իսկ այդ նպատակին հասնել հնարավոր է գիտելիքի և բանիմաց մարդկանց շնորհիվ, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
«Պատրաստվեք լավ փոփոխությունների։ Ինչ ասել եմ, 10 անգամ շատն անելու եմ։ Կա լավ թիմ, կա կարողություն, կարճ ժամկետում կանենք ամեն ինչ։ Մենք ունենք հնարավորություններ, կապեր, որ կարողանանք առաջ տանել մեր ծրագրերը»,– հայտարարել է Ծառուկյանը։
Նրա խոսքով` իրենց համար առաջնահերթությունը երաշխավորված խաղաղության ապահովումն է։
«Մենք ամեն ինչ պետք է անենք, որ հունիսի 7–ին հնչի մեր ազգային վերածննդի առաջին զանգը. պետք է մարդկանց համար աշխատատեղ ստեղծենք, որ նրանց դեմքին ժպիտ գա»,– ընդգծեց ԲՀԿ առաջնորդը։
Ծառուկյանը հանրահավաքի ժամանակ խոստացել է նաև ընտրություններում հաղթելու դեպքում բարելավել բիզնես միջավայրը, զարգացնել ՓՄՁ–ները, իրականացնել սոցիալ–տնտեսական և զբոսաշրջային լայնածավալ նախագծեր:

Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян заявил на предвыборном митинге в Абовяне, что при единстве армянского народа можно решить любые проблемы страны.
«Я строю статую Иисуса Христа как символ национального возрождения и внутреннего согласия, чтобы армяне всего мира были едины, оставили в стороне внутреннюю вражду и ненависть, сплотились», — сказал он, сообщает «Panorama.am».
По словам Царукяна, еще до открытия памятника стоимость земель в Абовяне и прилегающих районах выросла в десять раз и продолжит увеличиваться.
«Наш Абовян станет намного известнее в мире. Уже не будут говорить Бразилия, будут говорить Абовян, Котайк, Армения — самый величественный и мощный памятник Христу», — заявил Царукян.
Он также отметил, что для развития страны нет ничего невозможного, если опираться на знания и профессиональных людей, сообщает «Sputnik Армения».
«Готовьтесь к хорошим переменам. Я сделаю в десять раз больше, чем обещал. У нас есть сильная команда и возможности, чтобы в короткие сроки реализовать все планы. У нас есть связи и ресурсы для продвижения наших программ», — подчеркнул Царукян.
По его словам, главным приоритетом для их команды остается обеспечение гарантированного мира.
«Мы должны сделать все, чтобы 7 июня прозвучал первый звонок нашего национального возрождения. Нужно создавать рабочие места, чтобы на лицах людей появилась улыбка», — отметил лидер ППА.
Во время митинга Царукян также пообещал в случае победы на выборах улучшить бизнес-среду, поддержать малый и средний бизнес, а также реализовать масштабные социально-экономические и туристические проекты.