ԴՕԿ («Դեմոկրատիա, Օրենք, Կարգապահություն» ) կուսակցությունը խոստանում է ընտրություններից հետո կառուցել «Արևային Հայաստան»: Կուսակցության գլխավոր շտաբի պետ, փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանը հայտարարել է, որ առաջիկա օրերին փուլ առ փուլ ներկայացվելու են ընտրություններից հետո իրականացվելիք ռազմավարական և ծրագրային դրույթները։
«Երկուշաբթի օրվանից դուք փուլ առ փուլ կծանոթանաք այն ռազմավարական և ծրագրային դրույթներին, որոնք Վարդան Ղուկասյանի առաջնորդությամբ կյանքի են կոչվելու ընտրություններից հետո՝ կառուցելու համար Արևային Հայաստան։ Հայաստան, որտեղ օրենքը լինելու է ոչ թե իշխանավորի մահակ, այլ՝ քաղաքացու վահան։
Հայաստան, որտեղ աշխատող մարդը այլևս չի նվաստացվելու, թոշակառուն չի գոյատևելու ողորմությամբ,գյուղացին չի լքելու իր հողը, զինվորը չի լինելու մոռացված, իսկ պետությունը ծնկաչոք չի կանգնելու օտարի առաջ։
Տասնամյակներով ձեզ կերակրել են խոստումներով, թալանել են ձեր աշխատանքը, խլել են ձեր արժանապատվությունը, ստիպել են հավատալ, թե ուժեղ պետություն կառուցել հնարավոր չէ։ Բայց գալիս է ժամանակը, երբ ժողովուրդը դադարում է պարզապես սպասել և սկսում է կառուցել։
Վարդան Ղուկասյանի առաջնորդությամբ,օրենքի դիկտատուրայի ուժով կառուցելու ենք Արևային Հայաստանը»,-ասվում է հայտարարության մեջ:

Партия ДOK («Демократия, Закон, Дисциплина») пообещала построить «Солнечную Армению» после выборов. Руководитель центрального штаба партии, адвокат Левон Багдасарян, заявил, что в ближайшие дни поэтапно будут представлены стратегические и программные положения, которые планируется реализовать после голосования.
«Начиная с понедельника вы постепенно познакомитесь со стратегическими и программными принципами, которые будут воплощены в жизнь под руководством Вардана Гукасяна после выборов для построения Солнечной Армении.
Армении, где закон станет не дубинкой в руках власти, а щитом гражданина.
Армении, где трудящийся человек больше не будет унижен, пенсионер не будет выживать на милостыню, крестьянин не покинет свою землю, солдат не окажется забытым, а государство не будет стоять на коленях перед чужими силами.
Десятилетиями вас кормили обещаниями, обкрадывали ваш труд, лишали достоинства и заставляли верить, что построить сильное государство невозможно.
Но наступает момент, когда народ перестает просто ждать и начинает строить.
Под руководством Вардана Гукасяна, силой диктатуры закона, мы построим Солнечную Армению», — говорится в заявлении.