Եթե ընտրության օրը քաղաքացին չի գտնվելու իր հաշվառման հասցեում և գտնվելու է այլ համայնքում, ապա մինչև մայիսի 26-ի ժամը 14։00-ն կարող է դիմում ուղարկել լիազոր մարմնին՝ ՆԳՆ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությանը, հայտնում է ԿԸՀ-ն
«Այդ դիմումները պետք չէ ԿԸՀ-ին ուղարկել, քանի որ մենք չենք կարող սահմանված կարգով այդ դիմումներին ընթացք տալ։
Հերթական անգամ հիշեցնում ենք, որ ընտրողների ցուցակները վարում է ՆԳՆ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությունը։
Պետք է դիմումի այս ձևը լրացնել և ուղարկել Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայություն։ Դիմումը կարող եք լրացնել ինչպես թղթային, այնպես էլ՝ էլեկտրոնային եղանակով (հարթակի միջոցով)»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

11 Май 2026 - 11:32 AMT
Если в день выборов гражданин не будет находиться по адресу своей регистрации и окажется в другой общине, он может до 14:00 26 мая подать заявление в Миграционную и гражданскую службу МВД, сообщили в Центральной избирательной комиссии Армении.
«Эти заявления не нужно направлять в ЦИК, поскольку мы не можем рассматривать их в установленном порядке.
Еще раз напоминаем, что списки избирателей ведет Миграционная и гражданская служба МВД.
Необходимо заполнить соответствующую форму заявления и отправить ее в Миграционную и гражданскую службу. Подать заявление можно как в бумажном, так и в электронном виде через платформу», — говорится в сообщении.