Եթե ընտրության օրը քաղաքացին չի գտնվելու իր հաշվառման հասցեում և գտնվելու է այլ համայնքում, ապա մինչև մայիսի 26-ի ժամը 14։00-ն կարող է դիմում ուղարկել լիազոր մարմնին՝ ՆԳՆ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությանը, հայտնում է ԿԸՀ-ն
«Այդ դիմումները պետք չէ ԿԸՀ-ին ուղարկել, քանի որ մենք չենք կարող սահմանված կարգով այդ դիմումներին ընթացք տալ։
Հերթական անգամ հիշեցնում ենք, որ ընտրողների ցուցակները վարում է ՆԳՆ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությունը։
Պետք է դիմումի այս ձևը լրացնել և ուղարկել Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայություն։ Դիմումը կարող եք լրացնել ինչպես թղթային, այնպես էլ՝ էլեկտրոնային եղանակով (հարթակի միջոցով)»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

If a citizen will not be present at their registered address on election day and plans to stay in another community, they may submit an application to the Migration and Citizenship Service of the Interior Ministry by 2:00 p.m. on May 26, Armenia’s Central Election Commission said.
“These applications should not be sent to the Central Election Commission, since we are unable to process them under the established procedure.
We once again remind citizens that voter lists are maintained by the Migration and Citizenship Service of the Interior Ministry.
The relevant application form must be completed and submitted to the Migration and Citizenship Service. Applications may be filed both in paper form and electronically through the platform,” the statement said.