Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պարտականությունները կատարող Արմեն Փամբուխչյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Նիլակշի Սահա Սինհային։
Հայ-հնդկական հարաբերությունների բարձր մակարդակի համատեքստում կարևորվել է 2008 թվականին ստորագրված Երևանի և Դելիի միջև բարեկամության մասին փոխըմբռնման հուշագրի իրականացմանն ուղղված քայլերի անհրաժեշտությունը։
Քաղաքապետի առաջին տեղակալը նշել է, որ ակնկալում է տիկին դեսպանի աջակցությունը երկու քաղաքների միջև կապերի թարմացման հարցում։
Նշվել է նաև, որ Երևանը բաց է տարբեր ոլորտներում օտարերկրյա ներդրումների, ինչպես նաև համատեղ փոխշահավետ ծրագրերի իրականացման համար։

12 May 2026 - 09:07 AMT
Armen Pambukhchyan, first deputy mayor of Yerevan and acting mayor, met with India’s Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia, Nilakshi Saha Sinha.
In the context of the high level of Armenian-Indian relations, the sides stressed the importance of taking practical steps toward implementing the memorandum of understanding on friendship between Yerevan and Delhi signed in 2008.
The first deputy mayor said he expects the ambassador’s support in revitalizing ties between the two cities.
It was also noted that Yerevan remains open to foreign investment in various sectors, as well as to the implementation of mutually beneficial joint projects.