Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պարտականությունները կատարող Արմեն Փամբուխչյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Նիլակշի Սահա Սինհային։
Հայ-հնդկական հարաբերությունների բարձր մակարդակի համատեքստում կարևորվել է 2008 թվականին ստորագրված Երևանի և Դելիի միջև բարեկամության մասին փոխըմբռնման հուշագրի իրականացմանն ուղղված քայլերի անհրաժեշտությունը։
Քաղաքապետի առաջին տեղակալը նշել է, որ ակնկալում է տիկին դեսպանի աջակցությունը երկու քաղաքների միջև կապերի թարմացման հարցում։
Նշվել է նաև, որ Երևանը բաց է տարբեր ոլորտներում օտարերկրյա ներդրումների, ինչպես նաև համատեղ փոխշահավետ ծրագրերի իրականացման համար։

12 Май 2026 - 09:07 AMT
Первый заместитель мэра Еревана, исполняющий обязанности мэра Армен Памбухчян, принял чрезвычайного и полномочного посла Республики Индия в Армении госпожу Нилакши Саха Синху.
В контексте высокого уровня армяно-индийских отношений была подчеркнута важность шагов, направленных на реализацию подписанного в 2008 году меморандума о взаимопонимании и дружбе между Ереваном и Дели.
Первый заместитель мэра отметил, что рассчитывает на поддержку госпожи посла в вопросе обновления связей между двумя городами.
Также было отмечено, что Ереван открыт для иностранных инвестиций в различных сферах, а также для реализации совместных взаимовыгодных проектов.