Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Շենգավիթում նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում վիճաբանել է քաղաքացու հետ:
Քաղաքացիան ասել է․«Հավատում էի Ձեզ ու Ձեր իշխանությանը։ 2018-ին Ձեր կողքին էի, զգում էի, որ պետք է իշխանությունը հեռանար։ Հիմա նույնը Ձեզ եմ ուզում ասեմ։ Դուք հանձնել եք Արցախը։ Ես գիտեմ՝ շատերին հաճելի չի լինելու լսելը։ Դուք 5000 տղաների մահվան առաջին պատասխանատուն եք», հայտնում է Factor.am-ը:
5000 զոհի վերաբերյալ հայտարարությունը Փաշինյանին վրդովեցրել է:
«5000 թիվը որտեղի՞ց։ Դուք էդ ստահակների բառապաշարն եք վերցնում, Ձեզ քի՞չ է, հա՞, զոհերի թիվը, մի հատ էլ 5000 թիվը»,-ասել է նա:
Փաշինյանի խոսքով՝ պատերազմում կատարված զոհողությունների արդյունքում է Հայաստանը պահպանել պետականությունն ու անկախությունը։
«Դուք եկել եք վարչապետի դիմաց կանգնել եք, այդ ամենն ասում եք։ Դա նշանակում է, որ մենք պետություն ունենք, անկախություն ունենք, ժողովրդավարություն ունենք, որովհետև եթե 15 տարի առաջ ասեիք, հիմա զուգարանում Ձեզ զխկելով սպանում էին, այ հենց հիմա»,- ասել է Փաշինյանը։
Շենգավիթում մեկ այլ միջադեպ էլ է տեղի ունեցել․ ոստիկանները բերման են ենթարկել մի տղամարդու, որը ավելի վաղ տեսանյութով դիմել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և նրա թիմակիցներին, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Նիկոլ, թռածներիդ կուտոկին հավաքի արի ըստեղ, սպասում եմ»,-ասել էր նա:
Տղամարդուն ձեռնաշղթաներ են հագցրել հղի կնոջ և տարեց մոր ներկայությամբ, ապա ուժով նստեցրել ոստիկանության մեքենան։ Ավելի ուշ հայտնի է դարձել, որ ոստիկանության Շենգավիթի բաժին տեղափոխված քաղաքացին Արտակ Ավետիսյանն է։

Премьер-министр Никол Пашинян во время предвыборной кампании в Шенгавите вступил в спор с одним из граждан.
Мужчина заявил: «Я верил вам и вашей власти. В 2018 году был рядом с вами, потому что чувствовал, что прежняя власть должна уйти. Сейчас я хочу сказать то же самое вам. Вы сдали Арцах. Я понимаю, что многим это не понравится слышать. Вы — первый ответственный за гибель 5000 парней», сообщает «Factor.am ».
Заявление о «5000 погибших» вызвало резкую реакцию Пашиняна.
«Откуда цифра 5000? Вы используете лексику этих негодяев. Вам мало числа жертв, да, еще и цифру 5000 добавляете?» — сказал он.
По словам Пашиняна, именно благодаря жертвам войны Армения сохранила государственность и независимость.
«Вы пришли, встали перед премьер-министром и говорите все это. Это означает, что у нас есть государство, независимость и демократия, потому что если бы вы сказали такое 15 лет назад, вас бы забили насмерть в туалете, прямо сейчас», — заявил Пашинян.
Еще один инцидент произошел в Шенгавите: полиция доставила в отделение мужчину, который ранее обратился с видеообращением к премьер-министру Николу Пашиняну и его соратникам, сообщает «Panorama.am ».
«Никол, собери своих разбежавшихся и приходи сюда, жду», — говорил он в видео.
Мужчине надели наручники в присутствии беременной жены и пожилой матери, после чего силой усадили в полицейскую машину.
«Не делай этого, отпусти, сними наручники. Не надо. Брат, отпусти его. Не тяни», — кричал мужчина, когда несколько полицейских пытались силой посадить его в автомобиль.
Происходящее возмутило и пожилую мать мужчины.
«Он не убегает, понимаешь? Сними это с его рук, идиот», — сказала она.
Во время инцидента мужчина также скандировал: «Никол предатель».
Позднее стало известно, что доставленным в отдел полиции Шенгавита гражданином является Артак Аветисян.