ԱԺ-ում ԵԽԽՎ պատվիրակների հետ քննարկվել են ՀՀ նախընտրական և քաղաքական գործընթացներին առնչվող հարցեր: Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը, պատվիրակության անդամներ Սոնա Ղազարյանը, Հռիփսիմե Գրիգորյանը, Արուսյակ Ջուլհակյանը, Արմեն Ռուստամյանը և Արմեն Գևորգյանը մայիսի 12-ին հանդիպում են ունեցել երկօրյա այցով Հայաստան ժամանած Եվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության հետ։
Հյուրերն ընդգծել են, որ այցի նպատակը հունիսի 7-ին նախատեսված ընտրությունների քարոզարշավին և ընթացիկ զարգացումներին ծանոթանալն է։

12 Май 2026 - 14:24 AMT
В Национальном собрании Армении с делегацией ПАСЕ обсудили вопросы, связанные с предвыборными и политическими процессами в стране.
Вице-спикер парламента и глава армянской делегации в ПАСЕ Рубен Рубинян, а также члены делегации Сона Казарян, Рипсиме Григорян, Арусяк Джулхакян, Армен Рустамян и Армен Геворгян 12 мая встретились с делегацией Парламентской ассамблеи Совета Европы, прибывшей в Армению с двухдневным визитом.
Гости подчеркнули, что целью визита является ознакомление с предвыборной кампанией к выборам 7 июня и текущими политическими процессами.