ԱԺ-ում ԵԽԽՎ պատվիրակների հետ քննարկվել են ՀՀ նախընտրական և քաղաքական գործընթացներին առնչվող հարցեր: Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը, պատվիրակության անդամներ Սոնա Ղազարյանը, Հռիփսիմե Գրիգորյանը, Արուսյակ Ջուլհակյանը, Արմեն Ռուստամյանը և Արմեն Գևորգյանը մայիսի 12-ին հանդիպում են ունեցել երկօրյա այցով Հայաստան ժամանած Եվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության հետ։
Հյուրերն ընդգծել են, որ այցի նպատակը հունիսի 7-ին նախատեսված ընտրությունների քարոզարշավին և ընթացիկ զարգացումներին ծանոթանալն է։

Issues related to Armenia’s election campaign and political developments were discussed in parliament with delegates from the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE).
National Assembly Vice Speaker and head of Armenia’s delegation to PACE Ruben Rubinyan, along with delegation members Sona Ghazaryan, Hripsime Grigoryan, Arusyak Julhakyan, Armen Rustamyan, and Armen Gevorgyan, met on May 12 with a PACE delegation visiting Armenia for a two-day trip.
The guests emphasized that the purpose of the visit is to familiarize themselves with the campaign for the June 7 elections and current political developments.