13 Մայիս 2026 - 09:53 AMT
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ծառայողների կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ստացվել են փաստական տվյալներ այն մասին, որ «Մեր ձևով» ազգային արժեքների պահպանության հասարակական կազմակերպության գրասենյակի ղեկավարը Ազգային ժողովի ընտրությունների ընթացքում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության օգտին քվեարկելու պայմանով ընտրելու իրավունք ունեցող մի շարք քաղաքացիների տվել է ընտրակաշառք։
Բացի այդ, նույն անձը ԱԺ ընտրությունների նշանակման որոշման ուժի մեջ մտնելու օրվանից մինչև ընտրությունների արդյունքների ամփոփումը, բարեգործության անվան տակ, ընտրող հանդիսացող Երևանի բնակչին վիրահատության նպատակով անհատույց տրամադրել է գումար։
Դեպքի առթիվ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, ձերբակալվել են մի շարք անձինք, իրականացվել են խուզարկություններ և կատարվել այլ վարութային գործողություններ։

13 Май 2026 - 10:52 AMT
В результате оперативно-розыскных мероприятий, проведенных сотрудниками Антикоррупционного комитета Армении, были получены фактические данные о том, что руководитель офиса общественной организации по сохранению национальных ценностей «Мер дзевов» в ходе выборов в Национальное собрание предоставлял избирательные взятки ряду граждан с правом голоса в обмен на голосование в пользу партии «Сильная Армения».
Кроме того, то же лицо с момента вступления в силу решения о назначении парламентских выборов и до подведения итогов голосования под видом благотворительности безвозмездно предоставило денежные средства жителю Еревана, являющемуся избирателем, на проведение операции.
По данному факту в Антикоррупционном комитете возбуждено уголовное производство, задержаны несколько человек, проведены обыски и другие процессуальные действия.