13 Մայիս 2026 - 09:53 AMT
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ծառայողների կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ստացվել են փաստական տվյալներ այն մասին, որ «Մեր ձևով» ազգային արժեքների պահպանության հասարակական կազմակերպության գրասենյակի ղեկավարը Ազգային ժողովի ընտրությունների ընթացքում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության օգտին քվեարկելու պայմանով ընտրելու իրավունք ունեցող մի շարք քաղաքացիների տվել է ընտրակաշառք։
Բացի այդ, նույն անձը ԱԺ ընտրությունների նշանակման որոշման ուժի մեջ մտնելու օրվանից մինչև ընտրությունների արդյունքների ամփոփումը, բարեգործության անվան տակ, ընտրող հանդիսացող Երևանի բնակչին վիրահատության նպատակով անհատույց տրամադրել է գումար։
Դեպքի առթիվ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, ձերբակալվել են մի շարք անձինք, իրականացվել են խուզարկություններ և կատարվել այլ վարութային գործողություններ։

Armenia’s Anti-Corruption Committee said operational and investigative measures had uncovered factual evidence that the head of an office of the Mer Dzevov NGO for the preservation of national values provided election bribes to several eligible voters during parliamentary elections in exchange for voting for the Strong Armenia party.
According to the committee, the same individual also provided money free of charge to a Yerevan resident eligible to vote for the purpose of surgery under the guise of charity, from the date the parliamentary elections were officially called until the results are finalized.
A criminal case has been launched in connection with the incident at the Anti-Corruption Committee. Several individuals have been detained, searches have been conducted, and other procedural actions have been carried out.