13 Մայիս 2026 - 13:14 AMT
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանն Իջևանում նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ հայտարարել է, որ Կոտայքի մարզում 52 պարեկի են աշխատանքից հեռացրել՝ նրանց հարազատների ԲՀԿ համակիր կամ իր աշխատակիցը լինելու համար, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունը հերքել է այդ հայտարարությունը։
«Նշված հայտարարությունը չի համապատասխանում իրականությանը»,- ասել է ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։
Ծառուկյանն ասել էր․ «Մարդը քննություն էլ է հանձնել, ատեստացիա էլ անցել, բայց գործից հանել են, որ, օրինակ, մեկի հերն իմ աշխատողն է, մեկի աները, եղբայրն իմ կողմնակիցն է»:
Հայաստանում հերթական խորհրդարանական ընտրությունները կկայանան 2026 թվականի հունիսի 7-ին։ Ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել 19 քաղաքական ուժ՝ 2 դաշինք և 17 կուսակցություն։ Մայիսի 8-ին մեկնարկել է պաշտոնական քարոզարշավը, որը կշարունակվի մինչև հունիսի 5-ը ներառյալ։

Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян во время предвыборной кампании в Иджеване заявил, что в Котайкской области были уволены 52 патрульных из-за того, что их родственники являются сторонниками его партии или работают у него, сообщает «Sputnik Армения».
Министерство внутренних дел Армении опровергло заявление Царукяна.
«Указанное заявление не соответствует действительности», — заявил пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саргсян.
Ранее Царукян сказал: «Человек сдал экзамены, прошел аттестацию, но его уволили только потому, что, например, чей-то отец работает у меня, чей-то тесть или брат является моим сторонником».
Очередные парламентские выборы в Армении состоятся 7 июня 2026 года. Заявки на участие подали 19 политических сил — 2 блока и 17 партий. Официальная предвыборная кампания стартовала 8 мая и продлится до 5 июня включительно.