Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարել է,որ արգելվում է նախընտրական քարոզչության կազմակերպման և իրականացման ընթացքում վարչական ռեսուրսի օգտագործումը հանրային ծառայության մեջ գտնվողներին, առողջապահական կամ բժշկական կազմակերպությունների, ուսումնական հաստատությունների, նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների աշխատողներին իրենց լիազորություններն իրականացնելիս կամ ի պաշտոնե հանդես գալիս։
ԿԸՀ-ն ևս մեկ անգամ կոչ է արել նախընտրական քարոզչությունն իրականացնել Ընտրական օրենսգրքի սահմանադրական օրենքից բխող կարգավորումների շրջանակում։
Նշվում է,որ վարչական ռեսուրսները մարդկային, ֆինանսական և նյութական այն միջոցներն են, որոնց ընտրությունների ժամանակ տիրապետում են հանրային պաշտոններ և հանրային ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձինք, որը պայմանավորված է հանրային ոլորտում անձնակազմի, ֆինանսների և հատկացումների նկատմամբ նրանց վերահսկողությամբ:

Центральная избирательная комиссия Армении заявила, что в ходе организации и проведения предвыборной агитации запрещается использование административного ресурса лицами, находящимися на государственной службе, а также сотрудниками учреждений здравоохранения, медицинских организаций, образовательных и дошкольных учреждений при исполнении ими своих полномочий или выступлении в официальном статусе.
ЦИК вновь призвал проводить предвыборную агитацию в рамках регулирований, предусмотренных конституционным законом «Избирательный кодекс».
Отмечается, что административными ресурсами считаются человеческие, финансовые и материальные средства, которыми во время выборов располагают лица, занимающие государственные должности и должности государственной службы, благодаря своему контролю над персоналом, финансами и распределением ресурсов в государственном секторе.