Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարել է,որ արգելվում է նախընտրական քարոզչության կազմակերպման և իրականացման ընթացքում վարչական ռեսուրսի օգտագործումը հանրային ծառայության մեջ գտնվողներին, առողջապահական կամ բժշկական կազմակերպությունների, ուսումնական հաստատությունների, նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների աշխատողներին իրենց լիազորություններն իրականացնելիս կամ ի պաշտոնե հանդես գալիս։
ԿԸՀ-ն ևս մեկ անգամ կոչ է արել նախընտրական քարոզչությունն իրականացնել Ընտրական օրենսգրքի սահմանադրական օրենքից բխող կարգավորումների շրջանակում։
Նշվում է,որ վարչական ռեսուրսները մարդկային, ֆինանսական և նյութական այն միջոցներն են, որոնց ընտրությունների ժամանակ տիրապետում են հանրային պաշտոններ և հանրային ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձինք, որը պայմանավորված է հանրային ոլորտում անձնակազմի, ֆինանսների և հատկացումների նկատմամբ նրանց վերահսկողությամբ:

Armenia’s Central Election Commission said the use of administrative resources during the organization and conduct of election campaigning is prohibited for public servants, employees of healthcare or medical institutions, educational institutions, and preschool establishments while carrying out their official duties or acting in their official capacity.
The CEC once again called on all participants to conduct election campaigning within the framework established by the Electoral Code constitutional law.
According to the commission, administrative resources include human, financial, and material means available to individuals holding public office or public service positions during elections due to their control over personnel, finances, and allocations in the public sector.