14 Մայիս 2026 - 08:44 AMT
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության օգտին քվեարկելու պայմանով քաղաքացիներին ընտրակաշառք տալու գործով ձերբակալված անձանցից 2-ը կալանավորվել է, իսկ մեկ անձի նկատմամբ կիրառվել է տնային կալանք: Այդ մասին հայտնել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից, տեղեկացնում է Factor.am-ը:
Մայիսի 13-ին Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հաղորդագրություն է տարածել, ըստ որի՝ ՀԿԿ-ի ծառայողների կողմից իրականացված օպերատիվ հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ «Մեր ձևով» ազգային արժեքների պահպանության հասարակական կազմակերպության գրասենյակի ղեկավարը Ազգային ժողովի ընտրությունների ընթացքում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության օգտին քվեարկելու պայմանով ընտրելու իրավունք ունեցող մի շարք քաղաքացիների տվել է ընտրակաշառք։
«Դեպքի առթիվ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, ձերբակալվել են մի շարք անձինք, կատարվել են խուզարկություններ և վարութային այլ գործողություններ»,-ասվում էր հաղորդագրության մեջ:

Из числа лиц, задержанных по делу о подкупе избирателей в обмен на голосование в пользу партии «Сильная Армения», двое арестованы, а в отношении еще одного лица избрана мера пресечения в виде домашнего ареста. Об этом сообщили в Антикоррупционном комитете, информирует «Factor.am ».
13 мая Антикоррупционный комитет распространил сообщение, согласно которому в результате оперативно-розыскных мероприятий были получены фактические данные о том, что руководитель офиса общественной организации «Мер дзевов» по сохранению национальных ценностей во время выборов в Национальное собрание якобы передавал избирательные взятки ряду граждан в обмен на голосование в пользу партии «Сильная Армения».
«По данному факту в Антикоррупционном комитете возбуждено уголовное производство, задержан ряд лиц, проведены обыски и другие процессуальные действия», — говорится в сообщении.