14 Մայիս 2026 - 11:52 AMT
Կուսակցությունը մայիսի 13-ին հայտնել էր, որ նախատեսում է «ջուր ծեծելու» ակցիա իրականացնել Կարապի լճում։
«Սա հերթական վկայությունն է, որ իշխանությունները ջուր ծեծելու հարցում մրցակիցներ չեն հանդուրժում։ Տեղեկացնում ենք, որ հայ քաղաքական միտքը ցանկացած անհնար իրավիճակում անգամ կգտնի ջուր ծեծելու հնարավորություն։ Այնպես, որ բոլորիդ սպասում ենք այսօր, նույն տեղում, նույն ժամին՝ Կարապի լիճ` Առնո Բաբաջանյանի արձանի հարևանությամբ»,- հայտնել է «Բոլորին դեմ եմ»-ը։
Երևանի քաղաքապետարանի Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Արմեն Բեգոյանն ասել է, որ շաբաթական մեկ օր մայրաքաղաքի արհեստական լճերն ու շատրվանները մաքրվում են, և յուրաքանչյուրն ունի իր սանիտարական մաքրման օրը, հայտնում է Factor.am-ը:
«Այսօր Կարապի լճի սանիտարական օրն է, դատարկվել է և մաքրվել այս պահի դրությամբ և հիմա ջուրը հետ է լցվում»,- ասել է նա։

Перед акцией партии «Против всех» утром 14 мая было осушено Лебединое озеро. Накануне партия сообщила, что намерена провести в озере символическую акцию «бить воду».
«Это очередное доказательство того, что власти не терпят конкурентов в вопросе “бить воду”. Сообщаем, что армянская политическая мысль даже в самой невозможной ситуации найдет возможность “бить воду”. Так что ждем всех вас сегодня в том же месте и в тот же час — у Лебединого озера рядом со статуей Арно Бабаджаняна», — говорится в заявлении партии.
Директор муниципального учреждения мэрии Еревана «Озеленение и охрана окружающей среды» Армен Бегоян заявил, что искусственные озера и фонтаны столицы очищаются раз в неделю, и у каждого объекта есть свой санитарный день, сообщает «Factor.am ».
«Сегодня санитарный день Лебединого озера. Оно было осушено и очищено, сейчас вода вновь наполняется», — сказал он.