«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանը թիմակիցների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադարձել է Հայաստանի անվտանգային հարցերին։
«Ես կասկած ունեմ, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր իրականացնում է Ալիևի երազանքը: Տեղ է բացում ադրբեջանցիների համար: Մենք ասում ենք 300,000-ի մասին, բայց ես արդեն կասկած ունեմ նույնիսկ 500, 000: Դրա թիվը հետագայում հաշվելը անհնարին է լինելու մեզ համար: Եվ Ալիևի արևմտյան Ադրբեջանի գաղափարը հաջորդ 5 տարիներում իրականացնելու է»,- ասել է Կարապետյանը, հայտնում է Factor.am-ը:
Նա հայտնել է, որ առաջիկայում ներկայացնելու է կուսակցության ամենամասշտաբային ծրագրերը, որոնք, ըստ Կարապետյանի, կապահովեն պետության թե՛ խաղաղությունը, թե՛ արժանապատիվ կյանքը, թե՛ բարեկեցությունը։

14 Май 2026 - 15:16 AMT
Во время встречи с соратниками председатель партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян затронул вопросы безопасности Армении.
«У меня есть подозрение, что премьер-министр Никол Пашинян сегодня реализует мечту Алиева. Освобождает место для азербайджанцев. Мы говорим о 300 тысячах, но у меня уже есть подозрение даже о 500 тысячах. Позже нам будет невозможно подсчитать это число. И идея Алиева о Западном Азербайджане будет реализована в ближайшие пять лет», — заявил Карапетян, сообщает «Factor.am ».
Он также сообщил, что в ближайшее время представит наиболее масштабные программы партии, которые, по его словам, обеспечат государству мир, достойную жизнь и благополучие.