14 Մայիս 2026 - 14:20 AMT
«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը Կարապի լճի տարածքում իրականացրել է «Ջուր ծեծելու» ակցիան։ Ակցիայից մի քանի ժամ առաջ կուսակցությունը հաղորդագրություն էր տարածել՝ նշելով, որ վաղ առավոտյան Կարապի լիճը դատարկվել է։ Նրանք նավակ էին բերել իրենց հետ, որի մեջ ջուր լցրեցին և իրագործեցին իրենց գաղափարը։
Կուսակցության ներկայացուցիչ Իշխան Գևորգյանի խոսքով՝ «Բոլորին դեմ եմ»-ը միակ ազնիվ ուժն է, որն իրերն իրենց անուններով է կոչում, և հորդորում է փոխել համակարգը, խաղի կանոնները, հայտնում է Արմենպրեսը:
«Այս կանոնով ընտրություններին մասնակցող բոլոր ուժերին մերժում ենք, որովհետև այս կանոնով հաղթողը դառնալու է սուպերվարչապետ, ընդդիմությունն էլ աշխատելու է նույն կերպ, ինչպես վերջին հինգ տարում. ոչ մի դեր չի ունենալու։ Մենք առաջարկում ենք գալ, փոխել համակարգը, խաղի կանոնները, փոքր ուժերին մասնակցելու շանս ևս տալ, վերացնել կայուն մեծամասնություն երկրորդ փուլի գաղափարը, որը Մուսոլինիի ժամանակ է եղել, բերել մահակը՝ բոլորին դեմ քվեաթերթիկը, որը մեր հայրերի ժամանակ եղել է»,- ասել է նա։
Գևորգյանը շեշտել է՝ փոքր ուժ ասելով՝ նկատի ունի նաև իրենց։
«Ես տեսնում եմ շատ լավ մարդկանց, որոնք Հայաստանում փոփոխություն անելու համար մտել են այս կամ այն ուժ և փոխանակ փոխեն ինչ-որ բան, փոփոխություններ կատարեն, այդ ուժն է նրանց փոխել։ Ցանկանում եմ՝ այդ մարդիկ շանս ունենան, իրենց ուժով ներկայանան, ինչպես բազում ուժեր։ Մենք հույս ունենք հասնել բոլոր այն քաղաքացիներին, որոնք բոլորին դեմ են, և մենք վստահ ենք, որ նրանք անցողիկ շեմից մի քանի անգամ շատ են։ Ուզում ենք հայտնվել խորհրդարանում այնպես, որ ոչ մի ուժ չհատի 50 տոկոսից ավելին»,- ասել է Գևորգյանն ու հավելել՝ ներկայացնում են այն քաղաքացիներին, որոնք բոլորին դեմ են, և չեն կարող նրանց ձայներով պատգամավոր աշխատել։
Նա ասել է, որ հաջողության չհասնելու պարագայում մանդատը վայր են դնելու, ստացվում է՝ պարտվելու են, բայց շարունակելու են պայքարն ազատ քաղաքացիների հետ։
«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը ԿԸՀ է ներկայացրել 87 հոգանոց ցուցակ։ Կուսակցության ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ իրենց կուսակցությունը ինքնալուծարվող է, իսկ իշխանության գալու դեպքում 100 օրվա ընթացքում կիրականացնեն իրենց խոստումները և հրաժարական կտան, որպեսզի տեղի ունենան նոր ընտրություններ։
Կուսակցության վարչապետի թեկնածուն իրավապաշտպան Նինա Կարապետյանցն է, որը, հաղթանակի դեպքում, կգլխավորի 100-օրյա կառավարությունը և կպարտավորվի դրանից հետո 10 տարի չզբաղվել քաղաքականությամբ։

Партия «Против всех» провела у Лебединого озера акцию «Битья воды». За несколько часов до мероприятия партия сообщила, что рано утром озеро было осушено. Участники акции привезли с собой лодку, налили в нее воду и реализовали свою идею.
По словам представителя партии Ишхана Геворкяна, «Против всех» — единственная честная политическая сила, которая называет вещи своими именами и призывает изменить систему и правила игры, сообщает «Арменпресс».
«Мы отвергаем все силы, участвующие в выборах по этим правилам, потому что при такой системе победитель становится суперпремьером, а оппозиция работает так же, как последние пять лет — не имея никакой роли. Мы предлагаем изменить систему и правила игры, дать шанс участвовать малым силам, отменить идею стабильного большинства и второго тура, пришедшую еще со времен Муссолини, а также вернуть графу “против всех”, которая существовала во времена наших отцов», — заявил он.
Геворкян подчеркнул, что под малыми силами он подразумевает и собственную партию.
«Я вижу много хороших людей, которые вступили в те или иные силы, чтобы изменить Армению, но вместо того чтобы изменить что-то, сами были изменены этими силами. Я хочу, чтобы у таких людей был шанс выступить самостоятельно, как и у многих других сил. Мы надеемся достучаться до всех граждан, которые против всех, и уверены, что их в несколько раз больше проходного барьера. Мы хотим попасть в парламент так, чтобы ни одна сила не получила более 50 процентов», — сказал Геворкян, добавив, что они представляют граждан, которые против всех политических сил, и поэтому не могут использовать их голоса просто для работы в парламенте.
Он отметил, что в случае неудачи партия сложит мандаты, то есть фактически проиграет, но продолжит борьбу вместе со свободными гражданами.
Партия «Против всех» представила в ЦИК Армении список из 87 кандидатов. Представители партии заявили, что их политическая сила является самораспускающейся, а в случае прихода к власти они выполнят свои обещания в течение 100 дней и уйдут в отставку для проведения новых выборов.
Кандидатом партии в премьер-министры является правозащитница Нина Карапетянц, которая в случае победы возглавит 100-дневное правительство и обязуется после этого не заниматься политикой в течение 10 лет.