14 Մայիս 2026 - 15:11 AMT
Անձնագրային բաժանմունքների օպտիմալացման որոշումը պետք է վերանայվի, հայտարարել է «Միասնության թևեր» կուսակցության ներկայացուցիչ Դավիթ Անանյանը Մարալիկում:
«Միասնության թևեր» կուսակցության քարոզարշավի ընթացքում Մարալիկ քաղաքի բնակիչներից մեկը դժգոհել է անձնագրային բաժանմունքների օպտիմալացման հետևանքներից՝ նշելով, որ Անի համայնքի բնակիչներն այժմ ստիպված են անձնագրային ծառայությունների համար հասնել Արթիկ, հայտնում է Aysor.am-ը:
Ի պատասխան՝ կուսակցության կառավարման խորհրդի անդամ Դավիթ Անանյանը հայտարարել է, որ այդ որոշումը պետք է վերանայվի։
«Մենք պիտի վերականգնենք, որովհետև եթե Մարալիկում մարդը անձնագրային ծառայության խնդիր ունի, չպետք է կիլոմետրերով հասնի Արթիկ ու դեռ չիմանա՝ հերթը իրեն կհասնի, թե ոչ»,- նշել է Անանյանը։
Նրա խոսքով՝ իրականացված օպտիմալացումը քաղաքացիների համար ոչ թե հեշտացրել, այլ լրացուցիչ դժվարություններ է ստեղծել։

14 May 2026 - 15:42 AMT
The decision to optimize passport service offices should be reconsidered, Wings of Unity party representative Davit Ananyan said during a campaign event in Maralik.
During the Wings of Unity party’s election campaign in Maralik, a local resident complained about the consequences of consolidating passport offices, noting that residents of the Ani community are now forced to travel to Artik for passport-related services, Aysor.am reported.
In response, party governing council member Davit Ananyan said the decision should be reviewed.
“We must restore them, because if a person in Maralik has an issue related to passport services, they should not have to travel kilometers to Artik and still not know whether their turn will come or not,” Ananyan said.
According to him, the optimization process has not simplified matters for citizens but instead created additional difficulties.