14 Մայիս 2026 - 15:11 AMT
Անձնագրային բաժանմունքների օպտիմալացման որոշումը պետք է վերանայվի, հայտարարել է «Միասնության թևեր» կուսակցության ներկայացուցիչ Դավիթ Անանյանը Մարալիկում:
«Միասնության թևեր» կուսակցության քարոզարշավի ընթացքում Մարալիկ քաղաքի բնակիչներից մեկը դժգոհել է անձնագրային բաժանմունքների օպտիմալացման հետևանքներից՝ նշելով, որ Անի համայնքի բնակիչներն այժմ ստիպված են անձնագրային ծառայությունների համար հասնել Արթիկ, հայտնում է Aysor.am-ը:
Ի պատասխան՝ կուսակցության կառավարման խորհրդի անդամ Դավիթ Անանյանը հայտարարել է, որ այդ որոշումը պետք է վերանայվի։
«Մենք պիտի վերականգնենք, որովհետև եթե Մարալիկում մարդը անձնագրային ծառայության խնդիր ունի, չպետք է կիլոմետրերով հասնի Արթիկ ու դեռ չիմանա՝ հերթը իրեն կհասնի, թե ոչ»,- նշել է Անանյանը։
Նրա խոսքով՝ իրականացված օպտիմալացումը քաղաքացիների համար ոչ թե հեշտացրել, այլ լրացուցիչ դժվարություններ է ստեղծել։

Решение об оптимизации паспортных подразделений должно быть пересмотрено, заявил представитель партии «Крылья единства» Давид Ананян в Маралике.
Во время предвыборной кампании партии «Крылья единства» один из жителей Маралика пожаловался на последствия оптимизации паспортных подразделений, отметив, что жители общины Ани теперь вынуждены ездить в Артик для получения паспортных услуг, сообщает «Aysor.am».
В ответ член совета управления партии Давид Ананян заявил, что это решение необходимо пересмотреть.
«Мы должны восстановить их, потому что если у человека в Маралике есть вопрос, связанный с паспортной службой, он не должен ехать километры до Артика и при этом не знать, дойдет ли до него очередь или нет», — отметил Ананян.
По его словам, проведенная оптимизация не упростила жизнь гражданам, а, наоборот, создала дополнительные трудности.