«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը հաղթահարելու է անցողիկ շեմն ու բանակցություններ է վարելու մյուս ուժերի հետ,հայտարարել է կուսակցության վարչապետի թեկնածու Նինա Կարապետյանցն Աջափնյակում անցկացված քարոզարշավի ընթացքում: Կուսակցությունը համոզված է, որ հունիսի 7-ին կայանալիք ընտրություններում առաջադրված քաղաքական ուժերից որևէ մեկը չի ստանալու կայուն մեծամասնություն։
«Բոլորին դեմ եմ»-ն առաջարկում է 100-օրյա անցումային իշխանություն և նոր ընտրություններ, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
«Մենք քաղաքական առևտրով չենք զբաղվելու, այլ գալիս ենք կոնկրետ ծրագրով։ Մեր վարչապետի թեկնածուն 100 օրվա ընթացքում իրականացնելու է մեր նախանշած փոփոխությունները. անցողիկ շեմը դարձնելու է 1 տոկոս, որպեսզի դաշտ մտնեն նաև թարմ քաղաքական ուժեր, քանի որ հին ուժերով, որոնք արդեն ունեն իրենց հստակ էլեկտորատը, նոր բան ստեղծել հնարավոր չէ։ Պետք է հանել կայուն մեծամասնության կետը, քանի որ այն լուրջ խնդիրներ է առաջացնում, ինչպես նաև ավելացնել «Բոլորին դեմ եմ» քվեաթերթիկը, որպեսզի մարդիկ մասնակցեն ընտրություններին ու արտահայտեն իրենց կամքը»,– ասել է Նինա Կարապետյանցը։
Կարապետյանցի խոսքով՝ իրենք առաջարկել են իրենց տրամադրել ընդամենը 100-օրյա իշխանություն, որը պետք է օգտագործվի ընտրակարգում փոփոխություններ իրականացնելու և նոր ընտրություններ կազմակերպելու նպատակով։
«Այդ ընտրություններում վարչապետի թեկնածուն չի ունենալու իր քաղաքական թիմը. մեր կուսակցությունը լուծարվելու է։ Վարչապետը հաջորդ տասը տարիներին չի հավակնելու որևէ նշանակալի կամ ընտրովի պետական պաշտոնի, հետևաբար, Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ լինելու են արդար ընտրություններ»,– մանրամասնել է Կարապետյանցը։
ՀՀ-ում հերթական խորհրդարանական ընտրությունները կայանալու են 2026 թվականի հունիսի 7-ին։ Ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել 19 քաղաքական ուժ՝ 2 դաշինք և 17 կուսակցություն։ Մայիսի 8-ին մեկնարկել է պաշտոնական քարոզարշավը, որը շարունակվելու է մինչև հունիսի 5-ը ներառյալ։

The Against Everyone party will pass the electoral threshold and hold negotiations with other political forces, party prime ministerial candidate Nina Karapetyants said during a campaign event in Ajapnyak. The party believes that none of the political forces participating in the June 7 elections will secure a stable majority.
Against Everyone is proposing a 100-day transitional government followed by new elections, Sputnik Armenia reported.
“We are not engaging in political bargaining; we are coming with a concrete program. Our prime ministerial candidate will implement our planned reforms within 100 days: lowering the electoral threshold to 1% so that fresh political forces can enter the field, because it is impossible to create anything new with the old forces that already have their fixed electorate. The stable majority provision must be removed because it creates serious problems. The Against Everyone ballot option should also be added so people participate in elections and express their will,” Nina Karapetyants said.
According to Karapetyants, they have proposed being granted power for only 100 days, which would be used to reform the electoral system and organize new elections.
“In those elections, the prime ministerial candidate will not have his own political team. Our party will dissolve. The prime minister will not seek any significant appointed or elected public office for the next ten years. Consequently, for the first time in Armenia’s history, there will be fair elections,” Karapetyants added.
Armenia’s regular parliamentary elections are scheduled for June 7, 2026. Nineteen political forces — two alliances and 17 parties — have applied to participate. The official election campaign began on May 8 and will continue through June 5.