Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը խախտում է անմեղության կանխավարկածը, երբ հայտարարություններ է անում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի որդու՝ Նվեր Ծառուկյանի վերաբերյալ, հայտարարել է կուսակցության մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 12-ին սպառնացել էր, որ Բելառուսից բերման է ենթարկելու Գագիկ Ծառուկյանի որդուն՝ Նվեր Ծառուկյանին։ Նա հայտարարել էր, թե Ծառուկյանի որդին ոչ մի անգամ առաջնագծում չի կրակել, բայց կրակել է Կոտայքի մարզում և այժմ փախուստի մեջ է։
«Նիկոլ Փաշինյանը խախտում է անմեղության կանխավարկածը, երբ խոսում է Նվեր Ծառուկյանի մասին։ Իրեն վերապահում է դատավճիռ կայացնելու գործառույթ։ Ցավում եմ, որ քաղաքական պայքարն այս փուլում է, բայց հուսամ, որ կառուցողական դաշտ կվերադառնանք»,- ասել է Տոնոյանը։
Նա ընդգծել է, որ Փաշինյանը միանձնյա իրեն է վերապահել բոլոր իրավական համակարգերի աշխատանքի կարգավորման գործառույթը։ Տոնոյանը նաև հռետորական հարց է հնչեցրել, թե ինչի համար են ՆԳՆ նախարարը, ԱԱԾ տնօրենը և ՔԿ նախագահը, եթե, նրա խոսքով, բոլոր որոշումները կայացնում է Նիկոլ Փաշինյանը։
Նվեր Ծառուկյանը միջազգային հետախուզման մեջ է Ծաղկաձորի խաղատներից մեկում տեղի ունեցած կրակոցների դեպքից հետո։ 2024 թվականի հոկտեմբերի 26-ին Ծաղկաձորի «Կոսմոս» խաղատան աշխատակիցների և գործարար Գագիկ Ծառուկյանի որդու՝ Նվեր Ծառուկյանի ու նրա թիկնապահների միջև վիճաբանություն էր տեղի ունեցել, որը վերածվել էր ծեծկռտուքի, և հնչել էին կրակոցներ։

Премьер-министр Никол Пашинян нарушает презумпцию невиновности, когда делает заявления о Нвере Царукяне, сыне лидера партии «Процветающая Армения» Гагаика Царукяна, заявила пресс-секретарь партии Ивета Тоноян, сообщает «Sputnik Армения».
12 мая кандидат в премьер-министры от партии «Гражданский договор» Никол Пашинян пригрозил доставить из Беларуси сына Гагаика Царукяна — Нвера Царукяна. Он заявил, что сын Царукяна ни разу не стрелял на передовой, но стрелял в Котайкской области и сейчас скрывается.
«Никол Пашинян нарушает презумпцию невиновности, когда говорит о Нвере Царукяне. Он присваивает себе функцию вынесения приговора. Сожалею, что политическая борьба дошла до такого этапа, но надеюсь, что мы вернемся в конструктивное поле», — сказала Тоноян.
Она подчеркнула, что Пашинян единолично присвоил себе функцию регулирования работы всех правовых институтов. Тоноян также задала риторический вопрос о том, зачем нужны министр внутренних дел, директор СНБ и председатель Следственного комитета, если, по ее словам, все решения принимает Никол Пашинян.
Нвер Царукян объявлен в международный розыск после инцидента со стрельбой в одном из казино Цахкадзора. 26 октября 2024 года между сотрудниками казино «Космос» в Цахкадзоре и Нвером Царукяном с его охраной произошел конфликт, который перерос в драку, во время которой прозвучали выстрелы.