16 Մայիս 2026 - 09:20 AMT
Փաշինյանը՝ մրցակիցների մասին․ «Երազելու են ՀՀ-ից փախչելու մասին, բայց չեն ունենալու այդ հնարավորությունը»
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Արմավիրում ՔՊ-ի հանրահավաքի ժամանակ կրկին իր ելույթը կառուցել է՝ նախկիններին հիշելով, նշելով, որ «3-գլխանի մաֆիայի» դեմ են պայքարում։
«Նրանք ՀՀ-ի համը զգալու են դեռ շատ երկար, պետության համը նրանց բերանում դեռ երկար է մնալու։ Նրանք երազելու են Հայաստանից փախչելու հնարավորության մասին և չեն ունենալու այդ հնարավորությունը»,-ասել է նա, հայտնում է Aravot.am-ը:
Նա ասել է, որ նրանց գրպաններից կտրել են գումարների հոսքերը և ուղղել ՀՀ բյուջե: Այնուհետև նա անդրադարձել է ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի անվանումներին:
«Նրանք իրենց քաղաքական ուժերի անվան մեջ դրել են Հայաստան անունը։ Նրանք արժանի չեն Հայաստան անունն ունենալ իրենց ուժերի անուններում։ 2026-ի հունիսի 7-ին Հայաստան անունը պետք է վերադարձնեք։ Հայաստանը ձեր անունն է, մեր անունն է, նրանք որևէ կապ չունեն Հայաստանի և Հայաստան անվան հետ»,-ասել է նա:

Премьер-министр Никол Пашинян, выступая на митинге партии «Гражданский договор» в Армавире, вновь построил свою речь на критике бывших властей, заявив, что ведется борьба против «трехглавой мафии».
«Они еще очень долго будут ощущать вкус Республики Армения, вкус государства еще долго останется у них во рту. Они будут мечтать о возможности сбежать из Армении, но не будут иметь такой возможности», — заявил он, сообщает «Aravot.am».
По его словам, финансовые потоки были изъяты из их карманов и направлены в государственный бюджет Армении. Затем Пашинян коснулся названий оппозиционных политических сил.
«Они включили название Армения в названия своих политических сил. Они не заслуживают того, чтобы использовать название Армения в названиях своих партий. 7 июня 2026 года вы должны вернуть себе название Армения. Армения — это ваше имя, наше имя, они не имеют никакого отношения к Армении и названию Армения», — сказал он.