16 Մայիս 2026 - 09:31 AMT
Պետք է ընտրել առաջնորդ, ով փոփոխություններ բերելու մեծ փորձ ունի, որպեսզի օրերից մի օր «Գավառը նորից դառնա բրենդ», հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ, նախընտրական ցուցակը գլխավորող Նարեկ Կարապետյանը՝ ներկայացնելով իրենց քաղաքական ուժի նախընտրական ծրագրի մանրամասները։
«Վերջին 8 տարիների ընթացքում Գեղարքունիքում աղքատությունն աճել է, կարտոֆիլի, ցորենի ցանքատարածությունները 30-35 տոկոս անկում են ապրել, գործարանները փակվել են, իսկ մարդկանց ձուկ չեն թույլատրում բռնել»,- նշել է Կարապետյանը, հայտնում է Արմենպրեսը:
Նա հավելել է,որ պետք է լինեն աշխատատեղեր, որպեսզի այստեղ մարդիկ իրենց կյանքը գեղեցիկ կառուցեն։
«Ամբողջ Սևանի տարածաշրջանում ստեղծվելու են ձկնաբուծարաններ, և Սևանա լիճը դառնալու է մեծ ձկնաբուծարան, մարդկանց հնարավորություն է տրվելու որս կատարել լճից և այն վաճառել այստեղ գտնվող գործարաններում»,- ասել է Նարեկ Կարապետյանը։
Մայիսի 8-ին մեկնարկել է Հայաստանում հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավը, որը շարունակվելու է մինչև հունիսի 5-ը։ Ընտրություններին մասնակցելու համար գրանցվել է 19 քաղաքական ուժ՝ 2 դաշինք և 17 կուսակցություն։

16 Май 2026 - 09:38 AMT
Представитель партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян представил экономические инициативы во время встречи с избирателями в Гаваре.
Член политического совета партии «Сильная Армения» и глава ее предвыборного списка Нарек Карапетян заявил, что необходимо выбрать лидера, обладающего большим опытом проведения перемен, чтобы «Гавар вновь стал брендом». Он представил детали предвыборной программы своей политической силы.
«За последние восемь лет бедность в Гегаркунике выросла, посевные площади картофеля и пшеницы сократились на 30-35 процентов, заводы закрылись, а людям не позволяют ловить рыбу», — заявил Карапетян, сообщает «Арменпресс».
Он добавил, что необходимо создавать рабочие места, чтобы люди могли строить здесь достойную жизнь.
«По всему региону Севана будут созданы рыбоводческие хозяйства, а озеро Севан станет крупным центром рыбоводства. Людям дадут возможность ловить рыбу в озере и продавать ее местным заводам», — сказал Нарек Карапетян.
8 мая в Армении стартовала предвыборная кампания парламентских выборов, назначенных на 7 июня. Кампания продлится до 5 июня. Для участия в выборах зарегистрировались 19 политических сил — 2 блока и 17 партий.