16 Մայիս 2026 - 09:31 AMT
Պետք է ընտրել առաջնորդ, ով փոփոխություններ բերելու մեծ փորձ ունի, որպեսզի օրերից մի օր «Գավառը նորից դառնա բրենդ», հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ, նախընտրական ցուցակը գլխավորող Նարեկ Կարապետյանը՝ ներկայացնելով իրենց քաղաքական ուժի նախընտրական ծրագրի մանրամասները։
«Վերջին 8 տարիների ընթացքում Գեղարքունիքում աղքատությունն աճել է, կարտոֆիլի, ցորենի ցանքատարածությունները 30-35 տոկոս անկում են ապրել, գործարանները փակվել են, իսկ մարդկանց ձուկ չեն թույլատրում բռնել»,- նշել է Կարապետյանը, հայտնում է Արմենպրեսը:
Նա հավելել է,որ պետք է լինեն աշխատատեղեր, որպեսզի այստեղ մարդիկ իրենց կյանքը գեղեցիկ կառուցեն։
«Ամբողջ Սևանի տարածաշրջանում ստեղծվելու են ձկնաբուծարաններ, և Սևանա լիճը դառնալու է մեծ ձկնաբուծարան, մարդկանց հնարավորություն է տրվելու որս կատարել լճից և այն վաճառել այստեղ գտնվող գործարաններում»,- ասել է Նարեկ Կարապետյանը։
Մայիսի 8-ին մեկնարկել է Հայաստանում հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավը, որը շարունակվելու է մինչև հունիսի 5-ը։ Ընտրություններին մասնակցելու համար գրանցվել է 19 քաղաքական ուժ՝ 2 դաշինք և 17 կուսակցություն։

16 May 2026 - 09:36 AMT
Narek Karapetyan, a member of the political council of the Strong Armenia party and the head of its electoral list, said voters should choose a leader with extensive experience in delivering change so that “Gavar can once again become a brand.” He presented details of the party’s election program.
“Over the past eight years, poverty in Gegharkunik has increased, potato and wheat cultivation areas have declined by 30-35 percent, factories have closed, and people are not allowed to catch fish,” Karapetyan said, according to Armenpress.
He added that jobs must be created so people can build a good life in the region.
“Fish farms will be created throughout the Sevan region, and Lake Sevan will become a major fish-breeding area. People will be given the opportunity to fish in the lake and sell their catch to factories operating here,” Narek Karapetyan said.
The election campaign for Armenia’s parliamentary elections scheduled for June 7 began on May 8 and will continue until June 5. Nineteen political forces — including two alliances and 17 parties — have registered to participate.