Մայիսի 17-ին Երևանի Դավթաշեն վարչական շրջանում անցկացված քարոզարշավի ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Ազգային ժողովի ընտրություններից հետո «Ուժեղ Հայաստանի» նախագահ Սամվել Կարապետյանը, ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը և «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը երազելու են ՀՀ-ից հեռանալու մասին, բայց չեն կարողանալու:
«ԱԺ ընտրություններից հետո Սամվել Կարապետյանը, Գագիկ Ծառուկյանը, Սերժ Սարգսյանն ու Ռոբերտ Քոչարյանը երազելու են Հայաստանից փախչելու մասին: Իրանց երազանքը մնալու է անկատար, իրանք չեն կարողանալու Հայաստանից փախնեն, որովհետեւ ՀՀ-ն բերելու է իրենց պատասխանատվության, այնպես ինչպես մինչև հիմա բերել է»,- ասել է նա,հայտնում է Factor.am-ը:
Փաշինյանը անդրադարձել է նաև մայիսի 16-ին Տաշիրում պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած միջադեպին։
«Լսի՛, այ կալուգացի, ես քեզ ասել եմ` պետությունը կոկորդումդ ա մնալու, խռխռալու ես»,- միջադեպի մասին խոսելիս ասել է Փաշինյանը։
Ըստ Քննչական կոմիտեի՝ «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի մի խումբ աջակիցներ, տեղեկանալով «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության կողմից նախապես հայտարարված նախընտրական քարոզարշավի անցկացման վայրի վերաբերյալ, նպատակ ունենալով խոչընդոտել քարոզարշավը, կազմակերպել և խոչընդոտել են կուսակցության նախընտրական քարոզչության բնականոն ընթացքը։ Քրեական վարույթի շրջանակում 10 անձ ձերբակալվել է։
Տեսանյութերից մեկում երևացել է, թե ինչպես են մի խումբ մարդիկ «Սամվե՛լ, վարչապե՛տ» վանկարկումներով և երգով դիմավորել ՔՊ ավտոերթը։ Պապիկյանը տեղում ոստիկաններին կոչ է արել կարգի հրավիրել ընդդիմության համակիրներին և խոստացել է «քաղաքական դաս տալ նրանց ցուցում տվողներին»:

17 мая во время предвыборной кампании в административном районе Давташен в Ереване премьер-министр Никол Пашинян заявил, что после парламентских выборов лидер «Сильной Армении» Самвел Карапетян, председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян, третий президент Армении Серж Саргсян и кандидат в премьер-министры от блока «Армения» Роберт Кочарян будут мечтать покинуть Армению, но не смогут этого сделать.
«После выборов в Национальное собрание Самвел Карапетян, Гагик Царукян, Серж Саргсян и Роберт Кочарян будут мечтать сбежать из Армении. Их мечта останется несбыточной, они не смогут покинуть Армению, потому что Республика Армения привлечет их к ответственности, так же как привлекала до сих пор», — заявил он, сообщает «Factor.am ».
Пашинян также прокомментировал инцидент, произошедший 16 мая в Ташире во время участия министра обороны Сурена Папикяна в предвыборной кампании.
«Слушай, эй, калужанин, я тебе говорил — государство встанет у тебя поперек горла, будешь хрипеть», — сказал Пашинян, говоря об инциденте.
Согласно Следственному комитету, группа сторонников блока «Сильная Армения», узнав о заранее объявленном месте проведения предвыборной кампании партии «Гражданский договор», организовала действия, направленные на воспрепятствование нормальному ходу агитации. В рамках уголовного производства были задержаны 10 человек.
На одном из видеороликов видно, как группа людей встречает автоколонну «Гражданского договора» песнями и скандированием «Самвел — премьер». На месте Папикян призвал полицейских привести в порядок сторонников оппозиции и пообещал «дать политический урок тем, кто дает им указания».