18 Մայիս 2026 - 10:25 AMT
Ծառուկյան. Ընտրությունն իսկապես վճռորոշ է՝ շարունակե՞լ համակերպվել իրավիճակի հետ, թե միասին բացել նոր ճանապարհ
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը թիմակիցների հետ Էրեբունի վարչական շրջանում էր: Հանդիպումների ընթացքում նա ներկայացրել է «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի հիմնական դրույթները, որոնք ուղղված են մարդկանց կյանքի որակի իրական բարելավմանը, ասվում է նրա ֆեյսբուքյան էջում:
«Այս ընտրությունն իսկապես վճռորոշ է․ շարունակե՞լ համակերպվել ներկա իրավիճակի հետ, թե՞ միասին բացել նոր ճանապարհ՝ դեպի հաղթանակ, զարգացում և արժանապատիվ ապագա»,-ասվում է գրառման մեջ:
Նա նշել է, որ նման հանդիպումները հնարավորություն են տալիս անմիջական և անկեղծ շփում ունենալ քաղաքացիների հետ, լսել նրանց մտահոգություններն ու սպասումները։
Ծառուկյանի գնահատմամբ՝ Էրեբունու բնակիչների շրջանում այսօր նկատելի են հույսը, հավատն ու վստահությունը, որ համատեղ հնարավոր է փոխել իրավիճակը և Հայաստանը դարձնել ավելի անվտանգ, կայուն և զարգացող պետություն։

Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan visited Yerevan’s Erebuni administrative district together with members of his team. During the meetings, he presented the main points of the “Proposal to Armenia” program, aimed at genuinely improving people’s quality of life, according to a post on his Facebook page.
“This election is truly decisive: whether to continue accepting the current situation or to open a new path together — toward victory, development and a dignified future,” the post said.
He noted that such meetings provide an opportunity for direct and sincere communication with citizens, allowing him to hear their concerns and expectations.
According to Tsarukyan, hope, faith and confidence are visible among Erebuni residents today that together it is possible to change the situation and make Armenia a safer, more stable and developing state.
The election campaign, which began on May 8, will continue until June 5. June 6 will be a day of silence, while elections will be held on June 7.