18 Մայիս 2026 - 10:25 AMT
Ծառուկյան. Ընտրությունն իսկապես վճռորոշ է՝ շարունակե՞լ համակերպվել իրավիճակի հետ, թե միասին բացել նոր ճանապարհ
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը թիմակիցների հետ Էրեբունի վարչական շրջանում էր: Հանդիպումների ընթացքում նա ներկայացրել է «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի հիմնական դրույթները, որոնք ուղղված են մարդկանց կյանքի որակի իրական բարելավմանը, ասվում է նրա ֆեյսբուքյան էջում:
«Այս ընտրությունն իսկապես վճռորոշ է․ շարունակե՞լ համակերպվել ներկա իրավիճակի հետ, թե՞ միասին բացել նոր ճանապարհ՝ դեպի հաղթանակ, զարգացում և արժանապատիվ ապագա»,-ասվում է գրառման մեջ:
Նա նշել է, որ նման հանդիպումները հնարավորություն են տալիս անմիջական և անկեղծ շփում ունենալ քաղաքացիների հետ, լսել նրանց մտահոգություններն ու սպասումները։
Ծառուկյանի գնահատմամբ՝ Էրեբունու բնակիչների շրջանում այսօր նկատելի են հույսը, հավատն ու վստահությունը, որ համատեղ հնարավոր է փոխել իրավիճակը և Հայաստանը դարձնել ավելի անվտանգ, կայուն և զարգացող պետություն։

Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян вместе с соратниками посетил административный район Эребуни. Во время встреч он представил основные положения программы «Предложение Армении», направленной на реальное улучшение качества жизни людей, говорится на его странице в Facebook.
«Эти выборы действительно являются решающими: продолжать ли мириться с нынешней ситуацией или вместе открыть новый путь — к победе, развитию и достойному будущему», — говорится в публикации.
Он отметил, что подобные встречи дают возможность для непосредственного и искреннего общения с гражданами, позволяют услышать их обеспокоенности и ожидания.
По оценке Царукяна, среди жителей Эребуни сегодня заметны надежда, вера и уверенность в том, что совместными усилиями можно изменить ситуацию и сделать Армению более безопасным, стабильным и развивающимся государством.