18 Մայիս 2026 - 12:05 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունները «կդառնան հանցագործության մասին հաղորդումներ, կներկայացվեն նաև միջազգային դիտորդներին», հայտարարել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանն:
«Բացի հիվանդ բռնապետական հակումներ ունենալուց, սա նաև կնատյաց է՝ անընդհատ փորձում է կանանց վրա հարձակվել։ Չնայած իրեն հանդիպող կանայք էլ մեկը մյուսից պինդ ու արժանապատիվ են:
Բայց հետաքրքիր է Հայաստանում կանանց իրավունքներով զբաղվող քանի կազմակերպություն դատապարտող հայտարարություն կտարածի»,- գրել է Քրիստինե Վարդանյանը։
Մի կին մոտեցել է վարչապետ Փաշինյանին և ասել. «Դուք գողացել եք իմ հայրենիքը, մի ամբողջ երիտասարդ սերունդ եք ոչնչացրել, Դուք գողացել եք իմ եղբորը, իմ ուրախությունը, Դուք փորձեցիք մեզ կզացնել, մենք չենք կզել….»:
Այս ընթացքում մթնոլորտը լարվել է, վարչապետն ասել է. «Եթե Դուք Ռոբն եք, Ռոբին կզացնելու եմ, Ռոբը նստելու է, Ռոբին սատկացնելու եմ, կալուգացուն էլ եմ կզացնելու, սատկացնելու, Սերժին էլ, Գագոյին էլ: ՀՀ քաղաքացուն Ռոբը գնդակահարել է, ես չեմ գնդակահարել»:

18 Май 2026 - 13:19 AMT
Заявления премьер-министра Никола Пашиняна «станут сообщениями о преступлении и будут представлены международным наблюдателям», заявила депутат фракции «Армения» Кристине Варданян.
«Помимо болезненных диктаторских наклонностей, он еще и женоненавистник — постоянно пытается нападать на женщин. Хотя женщины, с которыми он сталкивается, одна другой сильнее и достойнее.
Но интересно, сколько организаций в Армении, занимающихся правами женщин, выступят с осуждающим заявлением», — написала Кристине Варданян.
Одна из женщин подошла к премьер-министру Пашиняну и сказала: «Вы украли мою родину, уничтожили целое молодое поколение, вы украли моего брата, мою радость, вы пытались поставить нас на колени, но мы не встали на колени…»
В этот момент обстановка накалилась, и премьер-министр заявил: «Если вы Роб, то я поставлю Роба на колени, Роб сядет, я уничтожу Роба, поставлю на колени и уничтожу калужанина, Сержа тоже, Гаго тоже. Это Роб расстреливал граждан Армении, а не я».