18 Մայիս 2026 - 12:38 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «վիրավորում է, որովհետև ասելիք չունի», հայտարարել է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում՝ պատասխանելով Փաշինյանի սպառնալիքների մասին հարցին։
«Ինքը հիմնականում վիրավորում է, որովհետև ասելիք չունի, ծրագիր չունի, ժողովրդին էլ առաջին օրվանից խաբել է։ Ինձ էլ է խաբել: Ես էլի իմ կլասը չեմ գցի ու իմ բարձունքից չեմ իջնի»,- ասել է Ծառուկյանը, հայտնում է Aysor.am-ը:
Ավելի վաղ Նիկոլ Փաշինյանը բանավիճել էր իրեն մոտեցած կնոջ հետ և հայտարարել․ «Դուք ովքե՞ր եք։ Եթե դուք Ռոբն եք, մենք ձեզ կզացնելու ենք։ Ռոբին էլ ենք կզացնելու, կալուգացուն էլ ենք կզացնելու, Գագոյին էլ ենք կզացնելու, Սերժին էլ ենք կզացնելու»։ Վարչապետը նաև ասել էր, որ «սատկացնելու է» իր թվարկած անձանց։

Премьер-министр Никол Пашинян «оскорбляет, потому что ему нечего сказать», заявил лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян в ходе предвыборной кампании, отвечая на вопрос об угрозах Пашиняна.
«Он в основном оскорбляет, потому что ему нечего сказать, у него нет программы, и с первого дня он обманывал народ. Меня он тоже обманул. Я все равно не опущусь до его уровня», — заявил Царукян, сообщает «Aysor.am ».
Ранее Никол Пашинян вступил в спор с подошедшей к нему женщиной и заявил: «Вы кто такие? Если вы Роб, мы поставим вас на колени. И Роба поставим на колени, и калужанина поставим на колени, и Гаго поставим на колени, и Сержа поставим на колени».