Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «հենց նեղն է ընկնում, ինքն իր դեմ ահաբեկչության, սպանության փորձի բեմադրություն է կազմակերպում», հայտարարել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը՝ ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում անդրադառնալով համացանցում տարածված տեսանյութին, որին հղում անելով՝ Նիկոլ Փաշինյանը սպառնալիքներ է հնչեցրել և մեղադրել ընդդիմությանը դրա կազմակերպման մեջ։
«Այս մարդու մոտ բան չի փոխվել, վաղուց վառված ձեռագիր է. հենց նեղն է ընկնում, ինքն իր դեմ ահաբեկչության, սպանության փորձի բեմադրության է կազմակերպում։ Վստահաբար, ինքն է պատրաստել»,- ասել է նա։
Ըստ Սաղաթելյանի՝ այս ամենը արվում է հասարակության մեջ վախ սերմանելու և դրանով ընդդիմության նկատմամբ ապօրինի գործողությունները, ձերբակալություններն արդարացնելու նպատակով։
«Լսի՚ր Նիկոլ, դու մեր ազգին պետք ես ողջ և առողջ, մենք ամեն ինչ անելու ենք քո անվտանգությունն ապահովելու համար, որովհետև կենդանի ես պետք, որպեսզի դատարաններում պատմես՝ ինչու հանձեցիր Արցախը, մոտ 5000 մարդու պահվան պատճառ դարձար, ովքեր են եղել քո մեղսակիցները։ Վերջացրու այդ ներկայացումդ, այս ճանապարհով հաջողության չես հասնի, իզուր նոր բեմադրություններ մի սարքիր:
Ինչ վերաբերում է դիմակներով թաքնված, թռած… չես հասկանում, որ արդեն քեզ Հայաստանի ամեն մի ծառի, թփի տակ բռնում են ու քո ճակատին ասում են՝ դու ով ես՝ դու հայրենքի դավաճան ես, հող հանձնող ես, ուզում ես ընտրվես, որ հայրենիքից նոր տարածքներ հանձնես»,- ասել է Սաղաթելյանը։

18 Май 2026 - 13:34 AMT
Премьер-министр Никол Пашинян «каждый раз, когда оказывается в сложной ситуации, организует инсценировки покушений и террористических угроз против самого себя», заявил депутат фракции «Армения» и представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян в прямом эфире Facebook, комментируя распространившееся в интернете видео, на которое ссылался Пашинян, обвиняя оппозицию в его организации.
«У этого человека ничего не изменилось, это давно известный почерк. Как только ему становится тяжело, он организует инсценировки покушений и терактов против себя. Я убежден, что он сам это подготовил», — заявил Сагателян.
По его словам, все это делается для того, чтобы посеять страх в обществе и таким образом оправдать незаконные действия и задержания против оппозиции.
«Слушай, Никол, ты нужен нашему народу живым и здоровым. Мы сделаем все, чтобы обеспечить твою безопасность, потому что ты нужен живым, чтобы в судах рассказать, почему ты сдал Арцах, почему стал причиной гибели почти 5000 человек и кто были твои сообщники. Прекрати этот спектакль, этим путем ты успеха не добьешься, зря не устраивай новые постановки.
Что касается людей в масках и скрывающихся… неужели ты не понимаешь, что сейчас в Армении под каждым деревом и кустом тебя останавливают и прямо говорят тебе в лицо, кто ты — предатель родины, человек, сдававший земли, который хочет переизбраться, чтобы отдать еще больше территорий», — заявил Сагателян.
Ранее Следственный комитет Армении сообщил, что в интернете было распространено видео с реальной угрозой убийства в адрес премьер-министра, связанной с его государственной и политической деятельностью и политическими взглядами, в связи с чем возбуждено уголовное производство против группы лиц.