Վարչապետ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի հետ վիճաբանած կնոջը՝ Արփինե Սողոյանին, առաջարկել են աշխատանքից ազատման դիմում գրել:
Սողոյանը թիվ 16 պոլիկլինիկայի մանկաբարձ-գինեկոլոգ է, բժշկական գիտությունների թեկնածու, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
«Մեր տեղեկություններով, սակայն, բժիշկը հրաժարվել է»,-ասվում է հրապարակման մեջ:
Արփինե Սողոյանի դուստրը՝ փաստաբան Տաթևիկ Սողոյանը, նշել է, որ եթե պոլիկլինիկան որոշի ազատել իր մորը աշխատանքից, ապա այդ դեպքում կիրականացվեն իրավական ընթացակարգեր։
Ավելի ուշ Ավինյանը բացառել է, որ բժշկուհուն կարող են աշխատանքից ազատել, հայտնում է News.am-ը:
«Բացառվում է, որ որևէ մարդ իր քաղաքական հայացքների համար ազատվի աշխատանքից։ Մանավանդ որ, անկախ ամենին ինչից, խոսքը կնոջ մասին է, որը եղբորն է կորցրել և իր էմոցիան կարող է արտահայտել այսկերպ կամ այնկերպ»,-ասել է նա:
Մայիսի 18-ին Արաբկիրում անցկացվող քարոզարշավի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանին մոտեցել էր մի կին, որը մեղադրել էր նրան «ազգի մի ամբողջ երիտասարդ սերունդ ոչնչացնելու, իր հայրենիքը, հարազատ եղբորը գողանալու մեջ»։
Դրանից հետո Փաշինյանը կոշտ արձագանքել էր․ «Դուք ովքե՞ր եք։ Եթե դուք Ռոբն եք, մենք ձեզ կզացնելու ենք։ Ռոբին էլ ենք կզացնելու, կալուգացուն էլ ենք կզացնելու, Գագոյին էլ ենք կզացնելու, Սերժին էլ ենք կզացնելու»։ Վարչապետը նաև ասել էր, որ «սատկացնելու է» իր թվարկած անձանց։
Ավելի ուշ հայտնի էր դարձել, որ Փաշինյանին մոտեցած կինը մանկաբարձ-գինեկոլոգ Արփինե Սողոյանն է, որը 44-օրյա պատերազմում բռնի անհետացած փոխգնդապետ բժիշկ Հրանտ Պապիկյանի քույրն է։

18 Май 2026 - 13:36 AMT
Арпине Согоян, женщине, вступившей в спор с премьер-министром и кандидатом от партии «Гражданский договор» Николом Пашиняном, предложили написать заявление об увольнении.
Согоян является акушером-гинекологом поликлиники №16 и кандидатом медицинских наук, сообщает «Sputnik Армения».
«По нашим сведениям, однако, врач отказалась», — говорится в публикации.
Дочь Арпине Согоян, адвокат Татевик Согоян, заявила, что если поликлиника примет решение об увольнении ее матери, то в этом случае будут инициированы правовые процедуры.
18 мая во время предвыборной кампании в ереванском районе Арабкир к Николу Пашиняну подошла женщина, которая обвинила его в «уничтожении целого молодого поколения нации, краже ее родины и родного брата».
После этого Пашинян резко ответил: «Вы кто такие? Если вы Роб, мы поставим вас на колени. И Роба поставим на колени, и калужанина поставим на колени, и Гаго поставим на колени, и Сержа поставим на колени».
Премьер-министр также заявил, что «уничтожит» перечисленных им людей.
Позднее стало известно, что подошедшей к Пашиняну женщиной была акушер-гинеколог Арпине Согоян — сестра подполковника и военного врача Гранта Папикяна, пропавшего без вести во время 44-дневной войны 2020 года.