Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անհանգստացած է, որ մենք ամեն շաբաթ բացահայտում ենք իր բոլոր անօրինական քայլերը, հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը՝ արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, թե «ինքը ինչ-որ երկրի լրտես է»:
«Այդ մարդը տարբեր դոզաների տակ տարբեր հայտարարություններ է անում: Ես եթե լրտես եմ, հայ ժողովրդի լրտեսն եմ»,-ասել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը:
Կարապետյանը հավելել է, որ ժողովրդին ցույց են տալիս, որ «երկիրը հասցրել են անդունդի եզրին»:
«Իրեն թվում է՝ դա միայն լրտեսությամբ կարելի է անել: Ցանկացած մարդ մեկ ժամ ծախսելով կարող է տեսնել Նիկոլ Փաշինյանի ապօրինությունները: Իսկ ինչ վերաբերում է Նիկոլ Փաշինյանին, ինքը թող կողմնորոշվի՝ քանի՞ երկրի լրտես է. առնվազն 2-ը ոչ բարեկամ երկրներ են»,- ասել է ընդդիմադիր գործիչը:

19 May 2026 - 12:00 AMT
Prime Minister Nikol Pashinyan is concerned because the opposition reveals all of his illegal actions every week, said businessman, philanthropist and Strong Armenia party leader Samvel Karapetyan, responding to Pashinyan’s statement that he is allegedly “a spy for some country.”
“That man makes different statements under different doses. If I am a spy, then I am a spy for the Armenian people,” he said, according to Aysor.am .
Karapetyan added that the opposition is showing the public that “the country has been brought to the edge of an abyss.”
“He thinks this can only be done through espionage. Any person spending one hour can see Nikol Pashinyan’s illegal actions. And as for Nikol Pashinyan, he should decide himself how many countries he is a spy for — at least two of them are unfriendly states,” the opposition figure said.