Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անհանգստացած է, որ մենք ամեն շաբաթ բացահայտում ենք իր բոլոր անօրինական քայլերը, հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը՝ արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, թե «ինքը ինչ-որ երկրի լրտես է»:
«Այդ մարդը տարբեր դոզաների տակ տարբեր հայտարարություններ է անում: Ես եթե լրտես եմ, հայ ժողովրդի լրտեսն եմ»,-ասել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը:
Կարապետյանը հավելել է, որ ժողովրդին ցույց են տալիս, որ «երկիրը հասցրել են անդունդի եզրին»:
«Իրեն թվում է՝ դա միայն լրտեսությամբ կարելի է անել: Ցանկացած մարդ մեկ ժամ ծախսելով կարող է տեսնել Նիկոլ Փաշինյանի ապօրինությունները: Իսկ ինչ վերաբերում է Նիկոլ Փաշինյանին, ինքը թող կողմնորոշվի՝ քանի՞ երկրի լրտես է. առնվազն 2-ը ոչ բարեկամ երկրներ են»,- ասել է ընդդիմադիր գործիչը:

Премьер-министр Никол Пашинян обеспокоен тем, что оппозиция каждую неделю раскрывает все его незаконные действия. Об этом заявил лидер партии «Сильная Армения», бизнесмен и меценат Самвел Карапетян, комментируя заявление Пашиняна о том, что он якобы является «шпионом какой-то страны».
«Этот человек под разными дозами делает разные заявления. Если я шпион, то я шпион армянского народа», — сказал он, сообщает «Aysor.am ».
Карапетян добавил, что оппозиция показывает обществу, что «страну довели до края пропасти».
«Ему кажется, что это можно сделать только шпионажем. Любой человек, потратив один час, может увидеть незаконные действия Никола Пашиняна. А что касается самого Никола Пашиняна, пусть он сам определится, шпионом скольких стран он является — как минимум две из них являются недружественными государствами», — заявил оппозиционный деятель.