Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Հայաստան ժամանած Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Կեստուտիս Բուդրիսի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպմանը կարևորել է Լիտվայի ակտիվ ներգրավվածությունը ՀՀ դիմադրողականության ավելացման ծրագրերում:
Նա ողջունել է մայիսի 19-ին երկու երկրների արտաքին գործերի նախարարների կողմից ստորագրված ռազմավարական գործընկերության վերաբերյալ համատեղ հռչակագիրը:
Բուդրիսի խնդրանքով փոխվարչապետը ներկայացրել է նաև տարածաշրջանային կապակցվածության օրակարգը, ինչպես նաև Հայաստանի կայուն զարգացման և խաղաղության տեսլականը։
ԵՄ աջակցությամբ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող լայնածավալ բարեփոխումների համատեքստում զրուցակիցները քննարկել են ոլորտային համագործակցության զարգացման հնարավորությունները և պատրաստակամություն հայտնել փոխանակվել իրենց կուտակած փորձով։
ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը և Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Կեստուտիս Բուդրիսը քննարկել են Հայաստան–ԵՄ համագործակցության օրակարգը:

Вице-премьер Мгер Григорян на встрече с прибывшей в Армению делегацией во главе с министром иностранных дел Литвы Кестутис Будрис подчеркнул важность активного участия Литвы в программах по повышению устойчивости Армении.
Он приветствовал совместную декларацию о стратегическом партнерстве, подписанную 19 мая министрами иностранных дел двух стран.
По просьбе Будриса вице-премьер также представил повестку региональной взаимосвязанности, а также видение Армении в вопросах устойчивого развития и мира.
В контексте масштабных реформ, реализуемых правительством Армении при поддержке Европейского союза, собеседники обсудили возможности расширения отраслевого сотрудничества и выразили готовность обмениваться накопленным опытом.
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян и министр иностранных дел Литвы Кестутис Будрис также обсудили повестку сотрудничества Армения–Европейский союз.