20 Մայիս 2026 - 07:47 AMT
Կիրանց գյուղի բնակիչներին թույլ չեն տալիս մուտք գործել Բերքաբերի ջրամբարի ափին գտնվող հողատարածքները այն հատվածում, որտեղ սահմանազատում չի իրականացվել։ Այս տեղեկությունը հաստատել են Հայաստանի Ազգային անվտանգության ծառայությունից, տեղեկցանում է Sputnik Արմենիան:
ԱԱԾ-ից նշել են, որ Կիրանց գյուղի բնակիչները Բերքաբերի ջրամբարի ափին գտնվող իրենց հողատարածքներ կարող են մուտք գործել միայն սահմանազատված հատվածում։
«Իսկ չսահմանազատված հատվածներում ներկայումս մուտք գործել նպատակահարմար չէ՝ հնարավոր սահմանային միջադեպերից խուսափելու նպատակով»,- հայտնել են ԱԱԾ-ից։

Residents of Kirants are not being allowed to enter farmland near the shore of the Berkaber reservoir in sections where border delimitation has not been carried out. The information was confirmed by Armenia’s National Security Service (NSS), according to Sputnik Armenia.
The NSS stated that residents of Kirants may access their land near the Berkaber reservoir only in the delimited section of the border.
“In the non-delimited sections, entry is currently considered inadvisable in order to avoid possible border incidents,” the NSS said.