20 Մայիս 2026 - 07:47 AMT
Կիրանց գյուղի բնակիչներին թույլ չեն տալիս մուտք գործել Բերքաբերի ջրամբարի ափին գտնվող հողատարածքները այն հատվածում, որտեղ սահմանազատում չի իրականացվել։ Այս տեղեկությունը հաստատել են Հայաստանի Ազգային անվտանգության ծառայությունից, տեղեկցանում է Sputnik Արմենիան:
ԱԱԾ-ից նշել են, որ Կիրանց գյուղի բնակիչները Բերքաբերի ջրամբարի ափին գտնվող իրենց հողատարածքներ կարող են մուտք գործել միայն սահմանազատված հատվածում։
«Իսկ չսահմանազատված հատվածներում ներկայումս մուտք գործել նպատակահարմար չէ՝ հնարավոր սահմանային միջադեպերից խուսափելու նպատակով»,- հայտնել են ԱԱԾ-ից։

20 Май 2026 - 08:49 AMT
Жителям Киранц не разрешают входить на земельные участки у берега Беркаберского водохранилища в той части, где делимитация границы не проводилась. Эту информацию подтвердили в Службе национальной безопасности Армении, сообщает «Sputnik Армения».
В СНБ отметили, что жители Киранца могут пользоваться своими земельными участками у Беркаберского водохранилища только на делимитированном участке.
«В неделимитированных зонах в настоящее время вход считается нецелесообразным во избежание возможных пограничных инцидентов», — сообщили в СНБ.