20 Մայիս 2026 - 11:24 AMT
Մարուքյանը՝ «Մարտի 1»-ի շահարկման մասին. «Քանի՞ անգամ կարելի է մարդկանց վրա նույն պրոդուկտը վաճառել, խաբել
«Մարտի 1»-ի դեպքերը շահարկել են 2018-ին, 2021-ին, շարունակում են շահարկել 2026 թվականին, հայտարարել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Էդմոն Մարուքյանը «Մարտի 1»-ի զոհերի հիշատակին նվիրված հուշարձանի մոտ Կարպիս Փաշոյանի հետ փոդքասթի ժամանակ:
«Քանի՞ անգամ կարելի է մարդկանց վրա նույն պրոդուկտը վաճառել, խաբել ու հետո գալ ու ասել՝ այպես եղավ»,-նշել է նա:
Ըստ նրա՝ «մարտի 1»-ի գործով ինչ հնարավոր էր անել այս իշխանության ժամանակ, արդեն արվել է, և իրենք նոր բան չեն կարող անել։
Ըստ Մարուքյանի՝ Փաշինյանը չի հասկանում, որ կա ժողովրդի հատված, որը չի կիսում իր մոտեցումները, կարծիք հայտնելու իրավունք ունի:
«Չի կարելի այդ մարդկանց բերանը փակել, քարշ տալ այս ու այն կողմ, պաստառ պոկելու համար մարդուն ձերբակալել»,- ասել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Էդմոն Մարուքյանը։

Эдмон Марукян, кандидат в премьер-министры от партии «Просвещенная Армения», заявил, что события «1 марта» использовались в политических целях в 2018 и 2021 годах и продолжают использоваться в 2026 году. Об этом он сказал во время подкаста с Карписом Пашояном у мемориала жертвам событий 1 марта.
«Сколько раз можно продавать людям один и тот же продукт, обманывать их, а потом приходить и говорить: вот так получилось?» — отметил Марукян.
По его словам, все, что можно было сделать по делу «1 марта» при нынешней власти, уже сделано, и ничего нового власти предпринять не смогут.
Марукян также заявил, что премьер-министр Никол Пашинян не понимает, что существует часть общества, не разделяющая его подходы и имеющая право на собственное мнение.
«Нельзя затыкать этим людям рот, таскать их туда-сюда, арестовывать человека за то, что он сорвал плакат», — заявил кандидат в премьер-министры от партии «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян.