20 Մայիս 2026 - 11:24 AMT
Մարուքյանը՝ «Մարտի 1»-ի շահարկման մասին. «Քանի՞ անգամ կարելի է մարդկանց վրա նույն պրոդուկտը վաճառել, խաբել
«Մարտի 1»-ի դեպքերը շահարկել են 2018-ին, 2021-ին, շարունակում են շահարկել 2026 թվականին, հայտարարել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Էդմոն Մարուքյանը «Մարտի 1»-ի զոհերի հիշատակին նվիրված հուշարձանի մոտ Կարպիս Փաշոյանի հետ փոդքասթի ժամանակ:
«Քանի՞ անգամ կարելի է մարդկանց վրա նույն պրոդուկտը վաճառել, խաբել ու հետո գալ ու ասել՝ այպես եղավ»,-նշել է նա:
Ըստ նրա՝ «մարտի 1»-ի գործով ինչ հնարավոր էր անել այս իշխանության ժամանակ, արդեն արվել է, և իրենք նոր բան չեն կարող անել։
Ըստ Մարուքյանի՝ Փաշինյանը չի հասկանում, որ կա ժողովրդի հատված, որը չի կիսում իր մոտեցումները, կարծիք հայտնելու իրավունք ունի:
«Չի կարելի այդ մարդկանց բերանը փակել, քարշ տալ այս ու այն կողմ, պաստառ պոկելու համար մարդուն ձերբակալել»,- ասել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Էդմոն Մարուքյանը։

20 May 2026 - 11:41 AMT
Edmon Marukyan, the prime ministerial candidate of the Bright Armenia party, said the events of March 1 have been politically exploited in 2018, 2021 and continue to be used in 2026. He made the remarks during a podcast with Karpis Pashoyan near the memorial dedicated to the victims of March 1.
“How many times can the same product be sold to people, deceive them, and then come back and say things turned out this way?” Marukyan said.
According to him, everything that could have been done regarding the March 1 case under the current authorities has already been done, and there is nothing fundamentally new they can achieve.
Marukyan also argued that Prime Minister Nikol Pashinyan does not understand that part of the public does not share his views and has the right to express differing opinions.
“You cannot silence those people, drag them around, or arrest someone for tearing down a poster,” Edmon Marukyan said.