20 Մայիս 2026 - 13:19 AMT
«Ուժեղ Հայաստանի» նախընտրական ցուցակը գլխավորող Նարեկ Կարապետյանը ֆեյսբուքյան եթերում անդրադարձել է իր և հորեղբոր՝ «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի վերաբերյալ վերջին հրապարակումներին` հերքելով դրանք:
Նա նշել է, որ Սամվել Կարապետյանը բացի գործարարությունից երբեք ՀՀ–ից դուրս որևէ բանով չի զբաղվել:
«Երեկ ֆեյքերի օր էր, մեկն իմ այլ երկրի քաղաքացիություն ունենալու հետ կապված, մյուսն էլ Սամվել ԿարապետյանիՌԴ–ում պետական համակարգում աշխատելու վերաբերյալ։ Սամվել Կարապետյանը բացի գործարարությունից երբեք ՀՀ–ից դուրս որևէ բանով չի զբաղվել»,-ասել է նա:
Նա կրկին հայտարարել է, որ որևէ օտարերկրյա քաղաքացիություն չի ունեցել:
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարել է, որ պատրաստվում է զրպարտության համար դատի տալ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը` մասնավորապես Սամվել և Նարեկ Կարապետյանների վերաբերյալ հրապարակումների ու հայտարարությունների մասով։ Կուսակցության փաստաբանական թիմն արդեն պատրաստում է հայցադիմումներ։
«The Insider» լրատվամիջոցը մայիսի 19-ին հրապարակում էր արել, ըստ որի՝ Սամվել Կարապետյանը ՌԴ-ում արտասահմանյան անձնագիր է ստացել 1999 թվականին, և, ըստ արտահոսած տվյալների, նրա անձնագրային ֆայլում «աշխատանքի վայր» սյունակում նշված է «ԱԴԾ տեղեկատվական կենտրոն» (ИЦ ФСБ)։

20 Май 2026 - 13:56 AMT
Нарек Карапетян, возглавляющий предвыборный список блока «Сильная Армения», в эфире Facebook прокомментировал последние публикации о себе и своем дяде — лидере альянса Самвел Карапетян, отвергнув все обвинения.
Он заявил, что Самвел Карапетян никогда не занимался за пределами Армении ничем, кроме бизнеса.
«Вчера был день фейков: один — о моем якобы иностранном гражданстве, другой — о том, что Самвел Карапетян работал в российской государственной системе. Самвел Карапетян никогда ничем не занимался за пределами Армении, кроме бизнеса», — сказал он.
Карапетян также вновь заявил, что никогда не имел иностранного гражданства.
Партия «Сильная Армения» сообщила, что намерена подать иск о клевете против правящей партии «Гражданский договор», в частности в связи с публикациями и заявлениями о Самвеле и Нареке Карапетянах. Юридическая команда партии уже готовит соответствующие иски.
19 мая издание The Insider опубликовало материал, согласно которому Самвел Карапетян получил заграничный паспорт в России в 1999 году, а в его паспортном досье в графе «место работы», согласно утечке данных, было указано «ИЦ ФСБ».