21 Մայիս 2026 - 08:46 AMT
ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը և Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպան Մարիկե Մոնրոյ-Վինթերը և պաշտպանության հարցերով նորանշանակ կցորդ, փոխգնդապետ Աալերտ Խերալդ Հայուբրեխդսը քննարկել են պաշտպանական համագործակցության հեռանկարները:
Նախարարի տեղակալը շնորհավորել է պաշտպանության հարցերով կցորդին նշանակման կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել հետագա գործունեության ընթացքում։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Հայաստանի և Նիդերլանդների միջև պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության ընթացքին վերաբերող հարցեր, ինչպես նաև ՆԱՏՕ-ի ու Եվրամիության հետ բազմակողմ ձևաչափով համագործակցությանն առնչվող թեմաներ։

Заместитель министра обороны Армении Арман Саргсян, посол Королевства Нидерландов в Армении Марике Монрой-Винтер и новоназначенный военный атташе подполковник Аалерт Хералд Хайубрехдс обсудили перспективы сотрудничества в сфере обороны.
Замминистра поздравил военного атташе с назначением и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся текущего двустороннего сотрудничества между Арменией и Нидерландами в оборонной сфере, а также темы, связанные с многосторонним взаимодействием с НАТО и Европейским союзом.