21 Մայիս 2026 - 10:30 AMT
«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցության նախընտրական ցուցակից ևս 12 թեկնածու դուրս կգա: Այդ մասին ասվում է կուսակցության հայտարարության մեջ:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ «Բոլորին դեմ եմ» ժողովրդական կուսակցության նախընտրական ցուցակի թեկնածուներից 50-ը ինքնաբացարկ են հայտնել:
Կուսակցությունը հայտարարել է, որ հաջողության դեպքում կձևավորի կարճաժամկետ կառավարություն կամ կհրաժարվի մանդատներից:
«Ինչպես գիտեք մենք հայտարարել էինք, որ մեր հաջողության դեպքում կազմելու ենք 100-օրյա կառավարություն, կատարենք մեր խոստացած երեք փոփոխությունները ու կազմակերպենք արտահերթ ընտրություններ։ Իսկ դա անելու անհնարինության դեպքում չենք պատրաստվում բոլորին դեմ մարդկանց ձայներով հինգ տարի ընդդիմադիր պատգամավոր աշխատել և վայր ենք դնելու մեր մանդատները։
Հաշվի առնելով, որ մեծ թվով մանդատներ վայր դնելու պրոցեսը իրավական առումով երկարատև պրոցես է մենք գտել ենք իրավական մեխանիզմ դա երաշխավորելու նախօրոք։ ԿԸՀ-ի հետ իրավական պարզաբանումներից հետո մեր ցուցակի 50 անդամ դուրս են եկել և ևս 12-ն էլ դուրս են գալու ցուցակից։ Արդյունքում ցուցակում ունենալու ենք 25 թեկնածու. երաշխավորելով որ հարկ եղած դեպքում մենք կկարողանանք իրագործել և՛ մեր նախատեսած փոփոխությունների, և՛ մանդատները վայր դնելու ծրագիրը՝ առանց երկարատև ձգձգումների, ձեզ խոստացված ժամկետներում։

21 Май 2026 - 10:42 AMT
Еще 12 кандидатов выйдут из предвыборного списка партии «Я против всех». Об этом говорится в заявлении политической силы.
Ранее стало известно, что 50 кандидатов из списка народной партии «Против всех» заявили о самоотводе.
Партия заявила, что в случае успеха на выборах сформирует краткосрочное правительство либо откажется от депутатских мандатов.
«Как известно, мы заявляли, что в случае успеха сформируем правительство на 100 дней, реализуем три обещанных изменения и организуем внеочередные выборы. А если это окажется невозможным, мы не собираемся пять лет работать оппозиционными депутатами за счет голосов людей, выступающих против всех, и сложим свои мандаты.
Учитывая, что процесс сложения большого числа мандатов с юридической точки зрения является длительным, мы заранее нашли правовой механизм для гарантии этого. После юридических разъяснений с Центральной избирательной комиссией 50 членов нашего списка вышли из него, еще 12 также выйдут. В результате в списке останутся 25 кандидатов, что гарантирует возможность при необходимости реализовать как нашу программу изменений, так и план по отказу от мандатов без длительных задержек и в обещанные сроки.