21 Մայիս 2026 - 10:30 AMT
«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցության նախընտրական ցուցակից ևս 12 թեկնածու դուրս կգա: Այդ մասին ասվում է կուսակցության հայտարարության մեջ:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ «Բոլորին դեմ եմ» ժողովրդական կուսակցության նախընտրական ցուցակի թեկնածուներից 50-ը ինքնաբացարկ են հայտնել:
Կուսակցությունը հայտարարել է, որ հաջողության դեպքում կձևավորի կարճաժամկետ կառավարություն կամ կհրաժարվի մանդատներից:
«Ինչպես գիտեք մենք հայտարարել էինք, որ մեր հաջողության դեպքում կազմելու ենք 100-օրյա կառավարություն, կատարենք մեր խոստացած երեք փոփոխությունները ու կազմակերպենք արտահերթ ընտրություններ։ Իսկ դա անելու անհնարինության դեպքում չենք պատրաստվում բոլորին դեմ մարդկանց ձայներով հինգ տարի ընդդիմադիր պատգամավոր աշխատել և վայր ենք դնելու մեր մանդատները։
Հաշվի առնելով, որ մեծ թվով մանդատներ վայր դնելու պրոցեսը իրավական առումով երկարատև պրոցես է մենք գտել ենք իրավական մեխանիզմ դա երաշխավորելու նախօրոք։ ԿԸՀ-ի հետ իրավական պարզաբանումներից հետո մեր ցուցակի 50 անդամ դուրս են եկել և ևս 12-ն էլ դուրս են գալու ցուցակից։ Արդյունքում ցուցակում ունենալու ենք 25 թեկնածու. երաշխավորելով որ հարկ եղած դեպքում մենք կկարողանանք իրագործել և՛ մեր նախատեսած փոփոխությունների, և՛ մանդատները վայր դնելու ծրագիրը՝ առանց երկարատև ձգձգումների, ձեզ խոստացված ժամկետներում։

Another 12 candidates will leave the electoral list of the Against Everyone party, according to a statement released by the party.
Earlier, it became known that 50 candidates from the electoral list of the Against Everyone People’s Party had withdrawn their candidacies.
The party stated that, if successful in the elections, it would form a short-term government or refuse parliamentary mandates.
“As you know, we announced that in case of success we would form a 100-day government, implement the three changes we promised and organize snap elections. If this proves impossible, we do not intend to spend five years as opposition deputies using the votes of people who are against everyone, and we will resign our mandates.
Considering that the process of resigning a large number of mandates is legally lengthy, we have found a legal mechanism to guarantee this in advance. After legal clarifications with the Central Electoral Commission, 50 members of our list have withdrawn, and another 12 will also leave the list. As a result, we will have 25 candidates remaining on the list, guaranteeing that, if necessary, we will be able to implement both our proposed changes and the resignation plan without lengthy delays and within the promised timeframes.
Go to the elections, vote against everyone,” the statement said.
The election campaign, which began on May 8, will continue until June 5. June 6 will be observed as a day of silence, and the elections will take place on June 7.