21 Մայիս 2026 - 14:43 AMT
Ծառուկյան․ Եթե ապացուցվի՝ գործընկերոջս ես գնդակահարեմ, եթե չէ՝ ասողը թող գա առյուծներիս մոտ մտնի, դուրս գա
ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններին, երբ իրեն օտարերկրյա գործակալ էր անվանել, իսկ ԲՀԿ ցուցակի երկրորդ համար Անդրանիկ Թևանյանին՝ հայրենիքի դավաճան։
«Մեր 2-րդ համարը շատ կարգին, հայրենասեր, գրագետ նվիրյալ է։ Ես կարող եմ մասսայական ասել՝ եթե ապացուցեն, անմիջապես իմ գործընկերոջը ես գնդակահարեմ։ Եթե չէ, սուտ ասողներից պետք է պատիվ պահանջել, որ մարդու անունը հենց այնպես հայտարարությամբ հանեն շպիոնաժի մեջ»,- ասել է նա, հայտնում է Radar Armenia-ն:
Ինչ վերաբերում է իրեն օտարերկրյա գործակալ անվանելուն, նա նշել է. «Թող տանեն՝ ինձ հրապարակում գնդակահարեն, եթե կա։ Եթե չէ, ես պատիվ եմ պահանջում, հայտարարողը պետք է պատիժ կրի։ Չեմ ասի՝ գնդակահարենք։ Թող գա իմ առյուծի մոտ մտնի, դուրս գա»։
Փաշինյանը մայիսի 20-ին Վանաձորում հանրահավաքի ժամանակ հայտարարել է, որ ԱԱԾ-ն հանցագործության մասին հաղորդում է ուղարկելու Քննչական կոմիտե ԲՀԿ ընտրացուցակի 2-րդ համար Անդրանիկ Թևանյանի դեմ դավաճանության հոդվածով քրգործ հարուցելու ակնկալիքով: Թևանյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում արձագանքել է Փաշինյանին՝ նշելով, որ «այս ապօրինությունն իր կոկորդին է կանգնելու»:

21 May 2026 - 14:59 AMT
Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan has responded to Prime Minister Nikol Pashinyan’s statements in which he described Tsarukyan as a foreign agent and accused Andranik Tevanyan, the second candidate on the party’s electoral list, of betraying the homeland.
“Our number two candidate is a very decent, patriotic, educated and devoted person. I can say publicly: if they prove it, I will personally shoot my colleague immediately. If not, those making false statements must be held accountable for publicly accusing someone of espionage without basis,” Tsarukyan said, according to Radar Armenia.
Commenting on the accusation that he is a foreign agent, Tsarukyan stated: “Let them take me and shoot me publicly if there is proof. If not, I demand accountability. The person making such statements must be punished. I won’t say we should shoot him. Let him come, enter the cage with my lions and come back out.”
During a rally in Vanadzor on May 20, Pashinyan said the National Security Service would submit a report on a crime to the Investigative Committee seeking the initiation of criminal proceedings against Andranik Tevanyan under an article related to treason. In a Facebook livestream, Tevanyan responded to Pashinyan by saying that “this lawlessness will get stuck in his throat.”