21 Մայիս 2026 - 14:43 AMT
Ծառուկյան․ Եթե ապացուցվի՝ գործընկերոջս ես գնդակահարեմ, եթե չէ՝ ասողը թող գա առյուծներիս մոտ մտնի, դուրս գա
ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններին, երբ իրեն օտարերկրյա գործակալ էր անվանել, իսկ ԲՀԿ ցուցակի երկրորդ համար Անդրանիկ Թևանյանին՝ հայրենիքի դավաճան։
«Մեր 2-րդ համարը շատ կարգին, հայրենասեր, գրագետ նվիրյալ է։ Ես կարող եմ մասսայական ասել՝ եթե ապացուցեն, անմիջապես իմ գործընկերոջը ես գնդակահարեմ։ Եթե չէ, սուտ ասողներից պետք է պատիվ պահանջել, որ մարդու անունը հենց այնպես հայտարարությամբ հանեն շպիոնաժի մեջ»,- ասել է նա, հայտնում է Radar Armenia-ն:
Ինչ վերաբերում է իրեն օտարերկրյա գործակալ անվանելուն, նա նշել է. «Թող տանեն՝ ինձ հրապարակում գնդակահարեն, եթե կա։ Եթե չէ, ես պատիվ եմ պահանջում, հայտարարողը պետք է պատիժ կրի։ Չեմ ասի՝ գնդակահարենք։ Թող գա իմ առյուծի մոտ մտնի, դուրս գա»։
Փաշինյանը մայիսի 20-ին Վանաձորում հանրահավաքի ժամանակ հայտարարել է, որ ԱԱԾ-ն հանցագործության մասին հաղորդում է ուղարկելու Քննչական կոմիտե ԲՀԿ ընտրացուցակի 2-րդ համար Անդրանիկ Թևանյանի դեմ դավաճանության հոդվածով քրգործ հարուցելու ակնկալիքով: Թևանյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում արձագանքել է Փաշինյանին՝ նշելով, որ «այս ապօրինությունն իր կոկորդին է կանգնելու»:

21 Май 2026 - 14:59 AMT
Председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян отреагировал на заявления премьер-министра Никола Пашиняна, который назвал его иностранным агентом, а второго номера списка ППА Андраника Теваняна — предателем родины.
«Наш второй номер — очень порядочный, патриотичный, грамотный и преданный человек. Я могу публично заявить: если это докажут, я лично немедленно расстреляю своего коллегу. А если нет, то за ложные заявления нужно отвечать, потому что нельзя просто так обвинять человека в шпионаже», — заявил Царукян, сообщает Radar Armenia.
Комментируя обвинения в свой адрес как в адрес иностранного агента, он сказал: «Пусть выведут меня на площадь и расстреляют, если есть доказательства. Если нет — я требую ответственности. Тот, кто сделал такое заявление, должен понести наказание. Не скажу, что его нужно расстрелять. Пусть придет, зайдет к моим львам и выйдет оттуда».
20 мая во время митинга в Ванадзоре Пашинян заявил, что Служба национальной безопасности направит сообщение о преступлении в Следственный комитет с ожиданием возбуждения уголовного дела против второго номера списка ППА Андраника Теваняна по статье о государственной измене. В ответ Теванян во время прямого эфира в Facebook заявил, что «это беззаконие встанет ему поперек горла».