22 Մայիս 2026 - 09:06 AMT
Քրեական վարույթի շրջանակում խուզարկություն է իրականացվում ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանի տանը։ Այդ մասին հայտնել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից, տեղեկացնում է Factor.am-ը:
Կառույցը դեռևս այլ մանրամասներ չի ներկայացրել և չի հստակեցրել, թե որ գործի շրջանակում են կատարվում քննչական գործողությունները։
Գրիգորյանն ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Պատիվ ունեմ» դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակով։ Նա հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցում է ԲՀԿ-ի հետ և ընդգրկված է ցուցակի 7-րդ հորիզոնականում։

В рамках уголовного производства проводится обыск в доме депутата фракции Национального собрания «Честь имею» Мартуна Григоряна. Об этом сообщили в Антикоррупционном комитете Армении, информирует «Factor.am ».
Ведомство пока не представило других подробностей и не уточнило, в рамках какого дела проводятся следственные действия.
Григорян был избран депутатом Национального собрания по общегосударственному избирательному списку блока «Честь имею». На парламентских выборах, назначенных на 7 июня, он участвует совместно с партией «Процветающая Армения» и занимает седьмую позицию в списке.