Խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցող «Բոլորին դեմ եմ» քաղաքական նախաձեռնությունը նոր ակցիա է իրականցրել՝ բոչկա է գլորել Երևանի կենտրոնում, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Մեր պայքարի տրամաբանական հաջորդ հանգրվանը բոչկա գլորելն է։ Էլ ինչ ներքաղաքական ու նախընտրական պայքար առանց բոչկա գլորելու»,-ասել են մասնակիցները:
Ակցիան ընթացել է Մաշտոցի պողոտա – Ամիրյան փողոց ֊ Հանրապետության Հրապարակ երթուղով։
«Մենք բոչկա ենք գլորում բոլոր քաղաքական ուժերի վրա։ Մենք ցույց ենք տալիս, որ Հայաստանում կա երեք միլիոն վարչապետ և նրանք բոլորը նույնքան լավ են բոչկա գլորում, որքան գործող ու հավակնող վարչապետերը»,-նշել են նախաձեռնության անդամները։
Նրանք նաև կոչ են արել ընտրել իրենց՝ վստահեցնելով, որ այդ դեպքում սպասվում են հետաքրքիր փոփոխություններ։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ «Բոլորին դեմ եմ» ժողովրդական կուսակցության նախընտրական ցուցակի թեկնածուներից 50-ը ինքնաբացարկ են հայտնել, ցուցակից ևս 12 թեկնածու դուրս կգա: Կուսակցությունը հայտարարել է, որ հաջողության դեպքում կձևավորի կարճաժամկետ կառավարություն կամ կհրաժարվի մանդատներից:

Участвующая в парламентских выборах политическая инициатива «Против всех» провела новую акцию — прокатила бочку по центру Еревана, сообщает «Panorama.am».
«Следующий логичный этап нашей борьбы — катание бочки. Какая же внутриполитическая и предвыборная борьба без катания бочки», — заявили участники.
Акция прошла по маршруту проспект Маштоца — улица Амиряна — Площадь Республики.
«Мы катим бочку на все политические силы. Мы показываем, что в Армении есть три миллиона премьер-министров, и все они катают бочку не хуже действующих и претендующих премьер-министров», — отметили представители инициативы.
Они также призвали голосовать за них, заверив, что в таком случае страну ждут интересные изменения.
Ранее стало известно, что 50 кандидатов из предвыборного списка Народной партии «Против всех» сняли свои кандидатуры, еще 12 кандидатов также покинут список. Партия заявила, что в случае успеха сформирует краткосрочное правительство либо откажется от мандатов.