22 Մայիս 2026 - 10:28 AMT
Հայաստանից զենքի արտահանումները շարունակական բնույթ են կրելու, հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 22-ին ճեպազրույցի ժամանակ։
«Այո, պայմանագրեր կան, նաև երկարաժամկետ պայմանագրեր կան, և այդ պայմանագրերն աշխատելու են»,- ասել է Փաշինյանը, հայտնում է Արմենպրեսը:
Ավելի վաղ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը հայտարարել էր, որ հայկական արտադրության զենք արտադրող երեք ընկերություն միլիոնավոր դոլարների արտահանում է իրականացրել երկու երկիր։ Սակայն նախարարը չէր հստակեցրել, թե որ ընկերություններն են իրականացրել արտահանումը, ինչ զինատեսակներ են մատակարարվել և որ երկրներ են ուղարկվել։

22 Май 2026 - 11:18 AMT
Экспорт оружия из Армении будет носить постоянный характер, заявил премьер-министр Никол Пашинян во время брифинга 22 мая.
«Да, контракты есть, в том числе есть и долгосрочные контракты, и эти соглашения будут действовать», — сказал Пашинян, сообщает «Арменпресс».
Ранее министр высокотехнологической промышленности Мхитар Айрапетян заявил, что три компании, производящие армянское оружие, осуществили экспорт на миллионы долларов в две страны. Однако министр не уточнил, какие именно компании осуществили поставки, какие виды вооружений были экспортированы и в какие страны они были направлены.