22 Մայիս 2026 - 10:28 AMT
Հայաստանից զենքի արտահանումները շարունակական բնույթ են կրելու, հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 22-ին ճեպազրույցի ժամանակ։
«Այո, պայմանագրեր կան, նաև երկարաժամկետ պայմանագրեր կան, և այդ պայմանագրերն աշխատելու են»,- ասել է Փաշինյանը, հայտնում է Արմենպրեսը:
Ավելի վաղ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը հայտարարել էր, որ հայկական արտադրության զենք արտադրող երեք ընկերություն միլիոնավոր դոլարների արտահանում է իրականացրել երկու երկիր։ Սակայն նախարարը չէր հստակեցրել, թե որ ընկերություններն են իրականացրել արտահանումը, ինչ զինատեսակներ են մատակարարվել և որ երկրներ են ուղարկվել։

22 May 2026 - 11:17 AMT
Exports of weapons from Armenia will continue on an ongoing basis, Prime Minister Nikol Pashinyan said during a briefing held on May 22.
“Yes, there are contracts, including long-term contracts, and those agreements will continue to operate,” Pashinyan said, according to Armenpress.
Earlier, High-Tech Industry Minister Mkhitar Hayrapetyan stated that three Armenian arms manufacturing companies had carried out exports worth millions of dollars to two countries. However, the minister did not specify which companies conducted the exports, what types of weapons were supplied or which countries received them.