Ռուսաստանահայ գործարար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Սամվել Կարապետյանը հայտարարել է, որ իրեն չի պատկերացնում ընդդիմադիր առաջնորդի կարգավիճակում։
«Ես պատրաստ չեմ ընդդիմադիր լիդերի կարգավիճակին, մենք իշխանությունը վերցնելու ենք։ Մենք չենք քննարկում «եթե»-ներ, մենք քննարկում ենք՝ երբ, այդ երբը լինելու է հունիսի 7-ին»,- ասել է նա, հայտնում է Radar Armenia-ն:
Նա նաև շեշտել է, որ կարող է ընդամենը իր գրպանը փակել և նորից դառնալ շատ հարուստ մարդ։
«Ինձ ոչ մի բան պետք չէ։ Իշխանության կարիք էլ ես չունեմ։ Ուզում եմ հնարավորություն ստանալ՝ օգնելու մեր ժողովրդին։ Միգուցե սա գլուխգովանություն է, բիզնեսմեններն այդպիսի հատկություն ունեն, բայց զգում եմ, որ միայն մենք կարող ենք այս հարցը լուծել»,- ասել է նա։

22 May 2026 - 12:42 AMT
Russian-Armenian businessman and leader of the Strong Armenia party Samvel Karapetyan stated that he does not imagine himself in the role of an opposition leader.
“I am not prepared for the status of an opposition leader, we are going to take power. We are not discussing ‘ifs’; we are discussing when, and that when will be June 7,” he said, according to Radar Armenia.
He also stressed that he could simply close his wallet and once again become a very wealthy man.
“I do not need anything. I do not need power either. I want an opportunity to help our people. Maybe this is boasting — businessmen have such a trait — but I feel that only we can solve this issue,” he said.