Ռուսաստանահայ գործարար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Սամվել Կարապետյանը հայտարարել է, որ իրեն չի պատկերացնում ընդդիմադիր առաջնորդի կարգավիճակում։
«Ես պատրաստ չեմ ընդդիմադիր լիդերի կարգավիճակին, մենք իշխանությունը վերցնելու ենք։ Մենք չենք քննարկում «եթե»-ներ, մենք քննարկում ենք՝ երբ, այդ երբը լինելու է հունիսի 7-ին»,- ասել է նա, հայտնում է Radar Armenia-ն:
Նա նաև շեշտել է, որ կարող է ընդամենը իր գրպանը փակել և նորից դառնալ շատ հարուստ մարդ։
«Ինձ ոչ մի բան պետք չէ։ Իշխանության կարիք էլ ես չունեմ։ Ուզում եմ հնարավորություն ստանալ՝ օգնելու մեր ժողովրդին։ Միգուցե սա գլուխգովանություն է, բիզնեսմեններն այդպիսի հատկություն ունեն, բայց զգում եմ, որ միայն մենք կարող ենք այս հարցը լուծել»,- ասել է նա։

Российско-армянский бизнесмен, лидер партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян заявил, что не представляет себя в статусе лидера оппозиции.
«Я не готов к статусу лидера оппозиции, мы возьмем власть. Мы не обсуждаем “если”, мы обсуждаем — когда, и это “когда” будет 7 июня», — сказал он, сообщает «Radar Armenia».
Он также подчеркнул, что может просто закрыть свой кошелек и снова стать очень богатым человеком.
«Мне ничего не нужно. Власть мне тоже не нужна. Я хочу получить возможность помочь нашему народу. Возможно, это хвастовство — у бизнесменов есть такая черта, — но я чувствую, что только мы можем решить этот вопрос», — заявил он.
По словам Карапетяна, другие политические силы тоже так считают, однако он подходит к вопросу взвешенно.