ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակությանը ներկայացվելու է մեծ փաթեթ «իշխանությունների սպառնալիքների, ապօրինի քրեական հետապնդումների վերաբերյալ», հայտարարել է ԱԺ պատգամավոր և ԲՀԿ-ի կողմից պատգամավորության թեկնածու առաջադրված Էլինար Վարդանյանը:
«Վաղը հանդիպելու ենք ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության հետ: Գնալու ենք մեծ փաթեթով՝ իշխանությունների վիրավորանքների, սպառնալիքների, ապօրինի քրեական հետապնդումների, ձերբակալությունների, կալանավորումների բազմաթիվ և կոնկրետ օրինակներով»,-նշել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Նրա խոսքով՝ հանդիպման ընթացքում ներկայացվելու են ինչպես ԲՀԿ-ի, այնպես էլ ընտրարշավին մասնակցող մյուս ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի նկատմամբ իրականացվող, իրենց գնահատմամբ, ապօրինի գործողությունները։
«Ուզում եմ հավատալ, որ այս անգամ տեսնելու են, ֆիքսելու են, արձագանքելու են: Իսկ եթե՝ ոչ, կրկին ենք դիմելու, մինչև կլսեն, կտեսնեն»,-նշել է նա։

22 Май 2026 - 12:53 AMT
Делегации Парламентской ассамблеи ОБСЕ будет представлен большой пакет материалов о «угрозах со стороны властей и незаконных уголовных преследованиях», заявила депутат Национального собрания и кандидат в депутаты от партии «Процветающая Армения» Элинар Варданян.
«Завтра мы встречаемся с делегацией Парламентской ассамблеи ОБСЕ. Мы идем с большим пакетом — с многочисленными и конкретными примерами оскорблений, угроз, незаконных уголовных преследований, задержаний и арестов со стороны властей», — отметила она, сообщает «Panorama.am ».
По ее словам, во время встречи будут представлены примеры, которые оппозиция считает незаконными действиями как против ППА, так и против других оппозиционных политических сил, участвующих в избирательной кампании.
«Хочу верить, что на этот раз они увидят, зафиксируют и отреагируют. А если нет — мы снова будем обращаться, пока не услышат и не увидят», — заявила она.