22 Մայիս 2026 - 12:57 AMT
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչներն ավարտել են «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավորի թեկնածու, ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանի տան և նախընտրական շտաբի խուզարկությունները։
Իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչները առգրավել են համակարգիչներ և փաստաթղթեր, հայտնում է Aysor.am-ը:
Վաղ առավոտից խուզարկություններ էին իրականացվում ընդդիմադիր պատգամավորի բնակարանում և գրասենյակում։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հայտնել էր, որ գործողություններն իրականացվում են կոմիտեում քննվող վարույթի շրջանակում։
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը հայտարարել է, որ քարոզարշավը Նիկոլ Փաշինյանի կողմից «վերածվել է բացահայտ քաղաքական հաշվեհարդարի»։
«Հրավիրում ենք միջազգային կառույցների, մեր երկրում իրենց դիվանագիտական առաքելությունն իրականացնող պաշտոնյաների, դիտորդների ուշադրությունը այս հակաօրինական գործընթացների վրա»,- նշել էր նա։

Следователи Антикоррупционного комитета Армении завершили обыски в доме и предвыборном штабе кандидата в депутаты от партии «Процветающая Армения», депутата фракции «Честь имею» Национального собрания Мартуна Григоряна.
Представители правоохранительных органов изъяли компьютеры и документы, сообщает «Aysor.am».
С раннего утра обыски проводились в квартире и офисе оппозиционного депутата. Ранее Антикоррупционный комитет сообщал, что действия осуществляются в рамках расследуемого комитетом производства.
Пресс-секретарь лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна Ивета Тоноян ранее заявила, что предвыборная кампания «превратилась в открытую политическую расправу» со стороны премьер-министра Никола Пашиняна.
«Мы призываем международные организации, официальных лиц, осуществляющих дипломатическую миссию в нашей стране, и наблюдателей обратить внимание на эти незаконные процессы», — отмечала она.