25 Մայիս 2026 - 07:17 AMT
Ռուսաստանը ՀՀ-ին չի համարում գործընկեր պետություն, հայտարարել է «Միասնության թևերի» վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը:
«Ուզում եմ բաց խոսենք` Ռուսաստանը մեզ չի համարում գործընկեր, այլ՝ իրենից կախված պետություն»,-ասել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը:
Նրա գնահատմամբ՝ հենց այդ պատճառով էլ տարբեր ճնշումներ են կիրառվում Հայաստանի նկատմամբ։
«Դրանից էլ տուժում է հայ գյուղացին ու գործարարը: Մենք պետք է ոչ թե նայենք, թե ով է Մոսկվայի, Բաքվի կամ ուրիշ մայրաքաղաքի նախընտրած թեկնածուն, այլ պետք է ընտրենք մերը ու մեր հարցերը կլուծվեն, երբ ունենանք Հայաստանի շահով շարժվող ղեկավար ու իշխանություն»,- նշել է նա։

25 May 2026 - 10:19 AMT
Russia does not consider Armenia a partner state, said Arman Tatoyan, the prime ministerial candidate of the “Wings of Unity” alliance.
“I want us to speak openly: Russia does not see us as a partner, but as a state dependent on it,” he said, according to Aysor.am.
In his view, that is precisely why various forms of pressure are being exerted on Armenia.
“As a result, Armenian farmers and businesspeople suffer. We should not look at who is the preferred candidate of Moscow, Baku or another capital. We must choose our own candidate, and our problems will be solved when we have leadership and authorities guided by Armenia’s interests,” he added.