25 Մայիս 2026 - 07:17 AMT
Ռուսաստանը ՀՀ-ին չի համարում գործընկեր պետություն, հայտարարել է «Միասնության թևերի» վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը:
«Ուզում եմ բաց խոսենք` Ռուսաստանը մեզ չի համարում գործընկեր, այլ՝ իրենից կախված պետություն»,-ասել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը:
Նրա գնահատմամբ՝ հենց այդ պատճառով էլ տարբեր ճնշումներ են կիրառվում Հայաստանի նկատմամբ։
«Դրանից էլ տուժում է հայ գյուղացին ու գործարարը: Մենք պետք է ոչ թե նայենք, թե ով է Մոսկվայի, Բաքվի կամ ուրիշ մայրաքաղաքի նախընտրած թեկնածուն, այլ պետք է ընտրենք մերը ու մեր հարցերը կլուծվեն, երբ ունենանք Հայաստանի շահով շարժվող ղեկավար ու իշխանություն»,- նշել է նա։

Россия не считает Армению партнерским государством, заявил кандидат в премьер-министры от движения «Крылья единства» Арман Татоян.
«Хочу, чтобы мы говорили открыто: Россия не считает нас партнером, а воспринимает как зависимое от нее государство», — сказал он, сообщает «Aysor.am».
По его оценке, именно поэтому в отношении Армении применяются различные формы давления.
«От этого страдают армянские фермеры и предприниматели. Мы не должны смотреть на то, кто является предпочтительным кандидатом Москвы, Баку или другой столицы. Мы должны выбрать своего кандидата, и наши проблемы будут решены, когда у нас появится руководство и власть, руководствующиеся интересами Армении», — отметил он.